Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

 

potrzebuje przedni hamulec szosowy o krótkich ramionach który spasuje na moje nowe widły. W temacie części szosowych jestem zielony jak farba na moim ostrym, dlatego proszę o wyrozumiałość. Proszę o konkretne propozycje nowych lub ewentualnie czegoś z "demobilu".

 

Dziękuję :)

 

 

2.JPG

nikt mi czegoś budżetowego nie doradzi... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gremson, zasięg wydaje się być normalny, więc każdy szosowy hamulec Ci podejdzie do tego. kup coś najlepiej dwuosiowego od razu.

 

 

Moje pytanie było podyktowane faktem, że do szosówek istnieją hamulce o różnej długości ramion - mechanik polecił mi szukać hamulca o najkrótszych ramionach, a tej informacji brakuje w opisach w sklepach www.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mostek na rurze bezpośrednio. Karbon lepszy od alu, bo lepiej tłumi drgania co w mieście jest raczej przydatne, więc może lepiej poczekać trochę...

gremson, chodziło mi o to, że wszystkie współczesne hamulce będą pasować. raczej większość ma zasięg ok. 40-50mm. z tanich na allegro są SNG, ale możesz też po używkach się porozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja ważę ok.90kg a dzisiaj naczytałem się, że te ramy karbonowe itd. to tak wytrzymują do 90kg :D

Chociaż to pewnie jakaś głupota. Może faktycznie poczekam trochę i tak nim złożę OK to jazda nim będzie dopiero na wiosnę.

Poza tym czy ten widelec I05TR jest aby karbonowy czy jakaś domieszka. Może masz jakąś propozycję odnośnie innego, tańszego widelca karbonowego 1 1/8 ?

 

Czy "wbicie" sterów, gwiazdki itp. wymaga sprzętu ? Bo nie widzę sensu zakupywać wszystkich potrzebnych "narzędzi" do jednorazowego użytku.

 

Czy poza montażem sterów, suportu, zębatki,kontry będzie mi gdzieś potrzebny jakiś "niezwykły klucz" ?

 

Chcę spróbować jak najwięcej sam zrobić a taki klucz do suportu za 18zł to akurat nie wydatek.

 

Czy ten klucz jest uniwersalny ? ( będę potrzebować stery pół zintegrowane 1 1/8 )

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei. Jaką masz ramę, że chcesz koniecznie widelec stricte torowy? może szosowy też da radę, wtedy można przegrzebać allegro, coś się czasem trafia używanego fajnego.

Wbicie sterów (zewnętrzne miski) wymaga jedynie odrobiny precyzji, młotka i deseczki. Wciskasz ręką miski tyle ile da radę a potem młotkiem przez deseczkę delikatnie powoli wbijasz. tylko pilnuj, żeby się wbijały równo, nie po skosie, żeby główki nie rozwalić. EDIT zauważyłem, że potrzebujesz półzintegrowanych. z nimi nie ma problemów, wkładasz do ramy ręką tyle ile dadzą radę, zakładasz widelec, mostek i skręcasz wszystko do oporu (z umiarem) aż miski wejdą. Potem odpuszczasz, żeby nie zepsuć łożysk i skręcasz jeszcze raz już z umiarem, żeby tylko skasować luz. z gwiazdką też można spróbować samemu, zasady podobne, tylko wbijasz nie przez deseczkę, a przez rurkę (o mniejszej średnicy niż wewnętrzna średnica rury sterowej). nie wbij za głęboko, żeby śruba z top capa ją złapała. Jeśli miałbyś wideł z karbonową rurą sterową, to zamiast gwiazdki używa się specjalnego expandera.

Jaki będziesz miał suport, tj. w jakim systemie? Ten będzie pasował do tych wymienionych w nazwie, mam zresztą podobny, też jakiś tani i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca miesiąca wpadnie mi trochę kasy i zamierzam kupić ramę Leader 725tr.

Suport BSA i teraz nie wiem czy 103mm czy 107mm.

Widelec to będzie mi kuzyn z Holandii zwozić z "Pristine Fixedgear" chyba, że na Wrostro.pl będzie tańszy.

 

Najwyżej poproszę, żeby Wrostro.pl wkręciło mi miski, bo czasem je.... za mocno młotkiem.

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc !

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

składając nową sztukę, jak zwykle pojawił się pewien problem :wallbash:

 

Czy jest waszym zdaniem szansa na złożenie ze sobą ramy która ma główkę pod 1 1/8 " z osadzeniem tradycyjnym,

z widelcem który w szosówce miał stery zintegrowane - dół 1 5 " góra 1 1/8 cala

Wewnętrzna średnica w ramie pod stery ma 33,9 mm natomiast widelec ma rurę sterową o średnicy:

na górze 28,9 na dole(poszerzona) do 33 mm.

Zewnętrzna średnica główki 41 mm , zewnętrzna średnica korony widelca 52,9 mm.

 

Znalazłem na allegro jakieś redukcje do sterów zintegrowanych , ale nie jestem pewien czy to zda egzamin.

Dodam tylko że rama i widelec sa już w moim posiadaniu i nie chciałbym kupować nowego widelca/ramy :whistling:

 

Dzięki z góry za wszelką pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navaho, a to nie jest słynny plastelinowy nexus?

3rensho, redukcje działają w drugą stronę, tj. jak masz ramę pod tapered a wideł z prostą rurą 1 1/8. nie jestem pewien czy chris king nie zrobił czegoś, czego szukasz tj. to sterów zint. górna miska jest normalna a na dół nabijasz zewnętrzną miskę z łożyskiem taper. Ale możliwe, że mi się przewidziało tylko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w ramach destroyera? Czy wołają coś za zmianę kątów na życzenie? Myślę nad lo pro na podstawie tej ramy, pod koniec sezonu chciałbym się zakręcić wokół zmiany ramki i chce się coś dowiedzieć o tej ramie, min czy w ogóle warto i czy ktoś by w razie czego pomógł w doborze kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszła do mnie piasta Novateca na tył, poprosiłem sprzedawcę żeby dał zębatkę 17t zamiast 16t i dał jakiegoś no-name o grubości 2.3mm czyli pod łańcuch 3/32. Teraz pytanie czy bawić się w wymienianie tego czy póki co jeździć. Łańcuch już mam, 1/8, z przodu też cienszy blat szosowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, zmyliło mnie to że była w oddzielnej torebce oznaczonej "Zębatka ZN-TOR 17 Kraj pochodz: Tajwan". Na innej aukcji sprzedaje te same 2.3 zębatki Novateca, czyli zawsze to lepiej niż jakiś niesprawdzony no name. Będę więc jeździł bez skrupułów, po drodze może się zawsze okazać że przełożenie nie to, albo że jest do kupienia zębatka DA w okazyjnej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...