Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o macka to szprychy sa od razu przy zebatce, nie wyobrazam sobie zeby byly nizsze... to jest niemozliwe.

 

A jednak jest możliwe.

Na przykład tu masz napisane

http://www.shimano.com/publish/content/global_cycle/en/us/index/tech_suport/tech_tips.download.-Par50rparsys-0034-downloadFile.html/07%29%20Hub%20Specs.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w domu.

 

Ostatnio na stronie macka wszedłem w ceny:

Ceny piast torowych

Jest napisane: "Niski kołnierz tył fixed (50mm) - 350zł"

Zapytałem na poprzedniej stronie:

Czy średnica 50mm niskiego kołnierza, podana na stronie to jego zewnętrzna średnica, czy średnica otworów?

Bonton odpowiedział:

średnica między otworami (pcd)

 

Sugerowałem się jego odpowiedzią i wychodziło że mack ma 50mm a duracz 44mm.

Czyli masz rację mack ma mniejsze kołnierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również obecnie jeżdżę na K710 i polecam. Miałem i Taye za 22zł, którą wyciągnąłem ponad wszystkie skale które można sobie wyobrazić :D KMC na razie trzyma się bardzo dobrze i tak się nie wyciąga (choć taya do tego momentu kręciła ok 5tys km). Zawsze jednak dla pewności warto dać lepszy łańcuch, tym bardziej jak nie mamy hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje przedni hamulec szosowy o krótkich ramionach który spasuje na moje nowe widły. W temacie części szosowych jestem zielony jak farba na moim ostrym, dlatego proszę o wyrozumiałość. Proszę o konkretne propozycje nowych lub ewentualnie czegoś z "demobilu".

 

Dziękuję:)

 

 

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne połączenie: widelec za ponad pięć baniek i piasty joytech za 50zł.

 

Dlatego pytam na forum. Nie znam się na budowie OK. Stąd chcę zapytać ludzi, którzy mają pojęcie na ten temat.

Teraz już wiem, że mam szukać kół na piaście Miche lub Novatec. :thumbsup:

To może ktoś mi odpowiedzieć odnośnie tych widelców, ew. co innego ( tańszego ) mi polecacie ?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4746337.jpg Czesc, mam okazje kupić niedrogo tego Fishera. Chcialbym z niego uzyć widelca, ramy i korby do ostrego, tylko mam pytanie, czy ta rama sie nadaje? Gosc mówił, że to są koła 27" czy nie bedzie problemu ze znalezieniem obreczy i opon do tego? Sorry za takie podstawowe pytania ale dopiero sie ucze i nie chce kupic czegos źle żeby pieniadze poźniej poszly w błoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się upewnić. Torowe piasty novateca tylne bez problemu wchodzą do ram szosowych 130 i 126 mm? (Jeszcze swojej nie mierzyłem) Oś ma 165mm, więc kwestia kilku podkładek (najlepiej ząbkowanych?) i nie będzie najmniejszych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skosne haki, a takie pewnie masz skoro chcesz fixa budowac, to masz zapewne stalowa retro szose i rozstaw 126mm, prawda? Wtedy dajesz piaste 120mm i sciskasz z kazdej strony po 3mm, stali nic nie bedzie, jest ona elastyczna, zachowasz linie lancucha, bedziesz mial rowno zaplecione kolo i bedziesz mogl zastosowac krotszy suport, ktory zawsze jednak bedzie sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skosne haki, a takie pewnie masz skoro chcesz fixa budowac, to masz zapewne stalowa retro szose i rozstaw 126mm, prawda? Wtedy dajesz piaste 120mm i sciskasz z kazdej strony po 3mm, stali nic nie bedzie, jest ona elastyczna, zachowasz linie lancucha, bedziesz mial rowno zaplecione kolo i bedziesz mogl zastosowac krotszy suport, ktory zawsze jednak bedzie sztywniejszy.

 

Tak jest, retro szosa 5s, więc rozstaw pewnie ten mniejszy - 126mm. Nie lubię ściskania ale 3mm z jednej strony to takie w sumie nic. Grunt, żeby szło ustawić linię łańcucha na tym suporcie co już tam jest, bo koszt nowego to jednak trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...