Skocz do zawartości

[budowa] Ostrego Koła - rady i porady


KAZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy na rowerze Wagant/ Romet Wagant, który liczy sobie już konkretną ilość lat, da się zbudować ostre koło? Jak z ramą? Podejdzie pod nową korbę, suport? Sorry za głupie pytanie ale jestem totalnie zielony w temacie rowerów, a tym bardziej OK. Rower znaleziony w piwnicy, wygląda ok, wiadomo - łańcuch cały w rudej, ma także kilka zębatek z tyłu, ale bez przerzutki. Jestem ciekaw, czy z tego starpocia można jeszcze coś wyciągnąć. :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ czy z tego starpocia można jeszcze coś wyciągnąć. :w00t:

 

 

Da się, ale moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy, lepiej wyczyścić posmarować i pojeździć sobie w stanie takim jaki jest i się ewentualnie później zastanowić. Jedyne co warto odświeżyć ( niskim kosztem) to opony i dętki. Opony prawdopodobnie 630-32 trzeba sprawdzić. Zleżałe gumy nie ma frajdy, nowe ładnie pracują, Ciśnienia z racji balonu mogą być troche niższe niż w zwykłej szosówce.

 

Wagant to rower turystyczny, który prowadzi się jak amerykański krążownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę mu się pokładnie przyjrzeć i ocenić, które części jako tako się nadają, a które do wymiany. Na pewno coś z łańcuchem muszę ztobić, hamulce też. W przyszłym tygodniu po dokładnych oględzinach może narodzą się nowe pytania. Dzięki za odp i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawce wcisniesz 12kg huragana na joytechu i z(ł)oomie za tysiaka. Tak, poszedl za podobna kwote ten rozlazly retro złom :D W licytacji tak sie o to bili.

 

Ale nie Waganta, Waganta nikt nie tknie, to rama bez szans i nadziei... trzeba ją polubić tylko wtedy ma blask...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak umiesz remontować i umiesz robić to z elegancją, to można...

 

Tylko przy tym rowerze nie ma tak, że coś wyremontuję, tylko raczej podział co się jeszcze nadaje i może zostać w rowerze (np. kierownica (nie koniecznie), rama, może korba, może siodełko jak by się uprzeć). na pewno trzeba dokupić tylne koło + gumy na przód i tył. (bo aktualne są przestarzałe), szprychy na przodzie nie grzesszą sztywnością. Gdzieś słyszałem, że w Wagantach są koła 27" co może lekko komplikować sprawę.

Zasadnicze pytanie, to czy na tej ramie można budować rower z ostrym kołem (chodzi także o wytrzymałość ramy, nie wiem z jakich materiałów jest zrobiona), ew. signlespeed, czy lepiej poszukać tanią szosę na allegro za 500 zł i na niej budować sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...