Skocz do zawartości

[opony] Racing Ralph 2008 - czy ktoś już używał?


rszturo

Rekomendowane odpowiedzi

testowane były wszelakie modele, wystarczy się wczytać w dyskusję na forum tamtym. poza tym daje tyle, że niektóre parametry opony 2,1 i 2,25 są podobne mocno.

zresztą temat nasz jest generalnie chyba o modelu bez względu na rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i dodam, że bardzo dobrze fantastycznie się toczą te opony! szybko i cicho. mam ust, nie wiem, jak inne wersje, pewnie podobnie.

po kilku godzinach testów na lokalnej górce stwierdzam, że podjeżdżają cudownie na stromych, technicznych fragmentach. z góry się kleją do nawierzchni, na drobnym żwirku można je bardzo głęboko pochylić i idą! na razie rewela. (szkoda, że złapałem szkło na pierwszej jeździe...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz moje wrażenia: mam ją na tyle - rozmiar 2.4, zrobiłem na niej jakieś 100km po górach (okolice Brennej) i muszę powiedzieć, że sprawuje się naprawde dobrze. na podjazdach po glinie i żwirku ciągnie zaje****cie, na zjazdach też ładnie trzyma - troche się ślizga po kamolach ale to normalne. obawiałem się, że rozpruje boki na kamieniach ale na razie poza obtarciami jest ok.

 

edit: na asfalcie - niskie opory i cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z nobby nica na racing ralpha 2008 na tyle. na razie jestem średnio zadowolony,niby dobrze trzyma ale przy ostrzejszych zjazdach zamiast hamować to się blokuje . faktycznie jest trochę szybsza od nobby nica , przy mocnym nachyleniu jednak ustępuje jej pod kątem przyczepności i się ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy oczekujecie or RR 2008 ? to jest opona dedykowana na suche warunki !! a wy oczekujecie ze przejezdzicie na niej 3 lata bez kapcia najlepiej i tak zeby sie nie zuzyła ?:|

 

ja zrobiłem na komplecie RR jakieś 6,5 tysiąca i jestem zadowolony bardzo !! i nadaj na nich jezdze chociaz tył juz jest zjechany prawie do zera, opony są pocięte a niektóre klocki pourywane, no ale co chciec od takiej oponki, nie oszczedzałem ich nigdy, przejechały kilka maratonów, kilka wyscigów XC i sa to naprawde bardzo dobre opony które mogę polecić każdemu kto ceni sobie dobra przyczepność w terenie i małe opory toczenia na szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to z pierwszym moim postem - witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

RR08, mam je w wersji EVO 2,1 na swoim rowerku. Przejechałem ok. 1000km - 5/5 szosa teren. Opony zgodnie z przeznaczeniem na suche trasy są rewelacyjne - szybkie, doskonała przyczepność. Podczas wyjazdu w okolice Chęcin-Kielc spisywały się bardzo dobrze - większą uwagę trzeba było zwrócić na kamienistych zjazdach. Zużycie wg. mnie bardzo ok.. W błocie trzeba trochę uważać, niełatwo się oczyszczają. Ostatnio dopompowałem je prawie pod max dopuszczalne ciśnienie, i zauważyłem, po jeździe, że klocki zaczynają pękać - nie wiem czy może jest to spowodowane dużym ciśnieniem? Może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne km za mną i kolejne doświadczenia... pozytywne to mile sie zaskoczyłem przyczepnością tych opon w mokrym terenie na kamienistym podjeździe (kozia górka--> szyndzielnią), negatyw to już 5 raz złapałem dziurę :/ używam zwykłych opon z mleczkiem, 3 dziury zakleiło od strzału bo były na środku bieżnika a 2 na ściance bocznej i z jedna sobie płyn poradził, druga ma jakiś 0,5mm wielkości i nie daje sobie rady przez fatalne położenie :? Ogólnie opony dobre ale nie nadają się na szaleńczą jazdę po górach, ma zbyt cienkie ścianki boczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Racing Ralphy 2.25 w wersji Double Defence. Teraz dopiero zobaczyłem co to znaczy szybka jazda po górach. Tam gdzie wcześniej ostro hamowałem teraz przejeżdżam z pełnej prędkości. Jeżdżę najczęściej tą samą trasą, więc mam dobre porównanie. Moje rady:

-szerokość koniecznie 2.25

-wersja wzmacniana Double Defence

-RR/RR przód/tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...