Skocz do zawartości

[Kupię/sprzedam]


Grabarz

Rekomendowane odpowiedzi

Z wielką chęcią stanę się właścicielem drogą kupna lub przygarnięcia:

-sztycy 25mm min dł. 200mm srebrna

-siodło szoswe "STARE" Mewa/Favorit 52 lub siodło szosowe "NOWE" np Flite z początku XXI wieku. "NOWE" koniecznie czerwone, stare ponieważ są tylko czarne, brązowe i "kiedyś było czarne" nie mam wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć koledzy, witam wszystkich.

 

Poszukuję dobrej ramy do pierwszego ostrego. Oby koszta były jak najmniejsze, ale nie zależy mi na zmieszczeniu się np. w 100zł, bo zdaję sobie sprawę, że za taką kasę, to mogę kupić ramę od makrokesza ważącą 3 kilogramy, a nie ukrywam, że zależy mi na niskiej wadze. Szkoda, że rama destroyera jest taka ohydna, bo i na walorach artystycznych mi zależy, bo wziąłbym i problem z głowy.

 

Jestem w kuj-pom, a ostrego potrzebuję do śmigania na studia, które od października zaczynam. Słyszałem, że w Toruniu jest jakiś fachowiec, co potrafi wyczarować ramy - orientujecie się w kosztach, idzie zbudować ramę pod klasyczne ostre koło?

 

A przy okazji - ktoś śmiga na ostrym w Toruniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ,nie myl pojęć

rama torowa na miare to 1,5 -2 tyś. zł za samą ramę ;]

ale na pewno nie 100 ani 200 zł ..ale na dojazd na studia i tak nie potrzebne to

ostre nawet na stalowej ramie i tak bedzie lekkie ..albo relatywnie lekkie

kup całą szose na all albo rame na jakiś sprawdzonych columbusach/reynoldsach do 350 zł

zapleć koło na piaście torrtowej i juz ..

to najlepsze zdaje mi sie wyjście w Twoim przypadku

bo rower do szkoły nie powinien być drogi ,żeby sie potem o niego nie martwić ,co nie ?

io

a tak wogóle to poczytaj forum bo to raczej złe miejsce na takie dyskusje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, witam wszystkich.

 

Poszukuję dobrej ramy do pierwszego ostrego. Oby koszta były jak najmniejsze, ale nie zależy mi na zmieszczeniu się np. w 100zł, bo zdaję sobie sprawę, że za taką kasę, to mogę kupić ramę od makrokesza ważącą 3 kilogramy, a nie ukrywam, że zależy mi na niskiej wadze. Szkoda, że rama destroyera jest taka ohydna, bo i na walorach artystycznych mi zależy, bo wziąłbym i problem z głowy.

 

Jestem w kuj-pom, a ostrego potrzebuję do śmigania na studia, które od października zaczynam. Słyszałem, że w Toruniu jest jakiś fachowiec, co potrafi wyczarować ramy - orientujecie się w kosztach, idzie zbudować ramę pod klasyczne ostre koło?

 

A przy okazji - ktoś śmiga na ostrym w Toruniu?

Primo: przejrzyj najpierw forum - znajdziesz namiary na polskich budowniczych.

Secundo: dobra rama i 100zł to pojęcia przeciwstawne. 100zł i rama do pierwszego ostrego już się tak ze sobą nie gryzą. Czasem trafi się jakiś strzał za <100. Musisz być jednak czujny i liczyć, że uda Ci się pierwszemu wypatrzyć i "kupić teraz".

Tercyo: z jednej strony DSTRR, z drugiej 100zł, potem estetyka... Jak już zauważył rurokura - mylisz/mieszasz ze sobą zbyt wiele pojęć. Pogodzić je trudno.

Przychylam się do opinii rurokury - w Twojej sytuacji sugerował bym kupno i konwersję starej szosówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że szukał "dobrej" ramy, ale niekoniecznie bardzo taniej. Także nie jestem jednym z tych szaleńców, którzy koniecznie chcą mieć super sprzęt za 100zł. Słowo "dobra" ma bardzo szerokie znaczenie i miałem na myśli kupienie ramy, która byłaby dosyć tania i możliwie jak najlepsza w tej cenie. Ale to już nieistotne, kupię, jak radzicie, jakąś starą kolarzówkę.

 

Rama destroyera właśnie mi się nie podoba, a mówiąc, że wziąłbym miałem na myśli, że chętnie kupiłbym gotową, ładną ramę do ostrego. Tylko tyle.

 

Dziękuję za rady i kończę zbaczać z tematu, jakbym miał kolejne pytania, to zadam je w odpowiedniejszych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

mam bycze rogi z syntace mianowicie stratos

rozmiary bodaj m -42cm i l-44 cm

używki ,ale w stanie bdb

jedynie mają miejscami lekko porysowaną anodę ,technicznie idealnie

czarne

cena za sztuke 130 złociszy ,niech bedzie do negocjacji

foto na priv

io

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga, uwaga !

Ogłoszenie parafialne następujacej tresci:

W związku z tym że na dobre zaczynam składanie swojego pierwszego OK, poszukuję wszelkich możliwych części. Dlatego jeśli ktoś coś gdzieś ma na zbyciu to smiało niech wali do mnie.

Aha ... jestem z Gdańska, więc tu puszczam oko i biję pokłony błagalne w stronę Sz.P. Grabarza tudzież innych trójmiejskich ostrokołowców ze zbędnym zapasem rowerowych fantów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

travisb-nie mam nic na zbyciu, ale żeby po chrześcijańsku było: chcesz przerobić starą szosówkę z długimi hakami? Czy może szukasz ramy stricte torowej? A może ostrego górala. Szukałeś na allegrze?

Generalnie chcę zbudować OK na ramie o klasycznej geometrii - innych nie uznaję, dlatego odpada opcja 'ostrego górala'. Rama typowo torowa jest póki co poza zasięgiem mojego portfela. A więc pozostaje rama od starej szosówki. Mam na oku ramkę Huragana z alledrogo ale cena póki co trochę mnie powstrzymuje od zakupu, mimo że to mój rozmiar i wszystko inne typu dodatkowo widelec, mostek i suport też mi w niej odpowiada. Rozmawiałem też z sąsiadem-kolarzem, który ma znajomego, który gdzieś kiedyś miał ramę Huragana w piwnicy. Ale będę coś wiedział na jej temat na dniach.

Dałem też cynk na dwóch złomowcach - kolesie powiedzieli, że ramy/rowery się zdarzaja i żeby się dowiadywać co jakiś czas. Dzisiaj na jednym złomie trafiłem nawet na fajną ramkę Motobecane ale niestety za mały rozmiar ;/

Tak więc póki ramy nie mam, choć jestem blisko jej nabycia, staram się kompletować pozostałe części układanki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...