Skocz do zawartości

[opona]Czy mogę jeździć na 1,95 z przodu i 2,10 z tyłu?


Lyth

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, po roku jazdy na rowerze, opona z tyłu jest całkiem łysa i nie nadaje się już do niczego, (w ostatnim miesiącu wymieniałem dętke, a już mam na niej 4 łatki). Gdy byłem w sklepie rowerowym, sprzedawca doradził mi abym zmienił grubość opony na 2,10, wcześniej miałem 1,95, a z przodu mam dalej 1,95. Czy mogę tak zrobić? I czy nie będzie mi to przeszkadzało w jeździe. Opony mam do MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz, chyba ze szersza opona się nie zmieści w tylnym trójkącie, ale o to się raczej nie obawiaj, 2.1 to nie aż tak szeroka opona, żeby coś było nie tak.

 

Zadaj sobie tylko pytanie, czy szersza opona jest naprawdę Ci potrzebna, czy jeździsz w terenie czy raczej po ubitych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę raczej po ubitych drogach, chociaż zdarzały się jazdy w terenie (przeważnie łapałem wtedy gumę :blink:), na 1,95 jeździło mi się dobrze, a 2,1 nie jest znowu aż tak gruba by dużo to zmieniło, w końcu to tylko 0,15 różnicy. No to nic idę zmieniać oponę, dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopiszę do tematu... Mam schwalbe Marathon Plus trochę zużyte (koła 28') To jest rozmiar 1,75. Chciałbym zmienić na coś mniejszego (asfalt, 0 terenu) Można tak wogóle? Co o tym myślicie? Chcę dopasować jakiegoś ładnego semislicka, a o taki rozmiar trudno... Jeśli głupie pytanie zadałem to przepraszam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mąkę.

Ja nie mówię, że szersza opona będzie mniej podatna na przebicie, zmieniłem, bo stara była już po prostu łysa. Trochę pomieszaliście mi w głowie i nie wiem co o tym myśleć, przełożyć grubszą oponę na przód? Ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamiar tak jeździć. Nie ma prawa nic się dziać. Co do szerszej opony na przód, niby racja, ale stwierdziłem, że nie chce mi się przekładać opon, więc poczekam aż przód się zjedzie i dokupię do 2.0 tak jak na tyle. Na razie mam na przód i tył oponki po 1.95, za kilka dni na tyle pojawi się 2.0 lub 2.10, a docelowo chciałbym mieć na przód i tył 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...