Skocz do zawartości

[opona] kenda semislik k-841C


Oktanek

Rekomendowane odpowiedzi

-ze względu na to iż czas opon pierwszego montażu w moim rowerze dobiegł końca byłem zmuszony kupić nowe...

ze względu na to ze głownie jeżdze niestesty po asfalcie i sporadycznie jakims terenie postanowiłem poszukać jakiś budżetowych opon... Wybór padł na tanie oponki kenda K-841C któe kosztowały w stacjonarnym sklepie równo 26 zł za opone...cena myśle ze niewygórowana.....

 

-jest to typowy semi slik 1.95 x26 .... grubość opony wynosci 50mm.....

charakteryzuje sie tym, że czoło opony jest gladziutkie z lekkimi nacieciami a brzegi posiadaja wyraźną kostke....

na dotyk opona jest wykonana z miekkiej mieszanki gumowej co może swiadczyć ze bedzie sie dobrze trzymala drogi jednak szybko wycierala....

 

-co mnie zaskoczylo to latwość zakladania opon na obrecz...jak sie czlowiek uprze to bez wiekszych problemow jest w stanie obyć sie bez łyżki !!!!!!!!!!

 

-waga opony jest niewatpliwie jej największą wada....dokladnej wagi nie znam jednak myśle ze w granicach 800 gram bedzie spokojnie....

 

- co do jazdy to opona toczy sie lekko po asfalcie bez brzydkiego buczenia....zakrety też dobrze sie pokonuje....jeśli chodzi o lekki teren to nie testowałem jej jeszcze jak to uczynie to napisze.....

 

- według mnie jest to niezła opona budżetowa do spokojnej jazdy badz do targania po asfalcie.....waga jednak nie jednego osobnika odrzuci...mnie zreszta też razi....

post-101582-1185314948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oponach przejechalem juz prawie 200km

 

wsnioski po tym przebiegu

 

- bardzo pewnie zachowuja sie na asfalcie....niskie opory toczenia

- dobrze trzymaja w zakretach....

- na szutrze tez daja rade ale wymagaja wiekszej uwagi.....

-bardzo ciche na asfalcie...

- jedyny minus jak dla mnie to waga jednak za ta cene nie mozna chciec lekkich opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeździłem na nich 1 sezon, wnioski podobne jak u Oktanka

ale bardzo łatwo w nich złapać kapcia, mi się kilka razy zdarzyło np szybszy przejazd przez wystającą studzienkę

czy krawężnik i już można się szykować do zmiany.

Zamieniłem na Maxxisy Wormdrive i ten problem już zniknął, chociaż zachowanie na drodze tych ostatnich lekko nerwowe, pomagało

lekkie obniżenie ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...