Skocz do zawartości

[trzaski] - smarowanie


Rekomendowane odpowiedzi

moja rada...sprzedaj ten rower w cholere!:P

 

jesli naprawde dokladnie wszystko wyczysciles to nie ma opcji, aby skrzypienie pozostalo.

sprawdz sztyce, suport...dzwieki przenoszone po ramie moga powodowac zludzenia co do miejsca ich powstawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że by pomogła. Mój Rycerz ma u siebie jakiś niski model kulkowej Tiogi (seryjne stery z GT Tequesta '98) i pod wpływem rozmaitych czynników zewnęrtznych (a głównie błota i innego śmiecia terenowego) wyrobiły się w nich miski. Efekt: stery strzelają, jakby miały się za chwilę rozpaść - podczas gdy kulki i bieżnie są w najlepszym porządku, a całość była niedawno czyszczona i smarowana.

Może u ciebie stało się coś podobnego.

Pozdrówko per analogiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

stawiam na diagnoze Eci:)

 

mialem podobny problem, rozebralem amortyzator, zacisk hampla, kiere, mostek..

wszystko przeczyscilem, poskladalem do kupy i dalej trzaskalo.

kolejne rozbieranie ukladu,

kolejna diagnoza

wyrobione miski:) szybka zmiana i po sprawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja miałem podobny problem. A najgorzej, że niewiedziałem skąd to dochodzi. Tak jak kolega wyżej pisał, dźwięk rozchodził się po ramie i cięzko było go zlokalizować. Szukałem wszędzie i nic. A okazało się że to była sztyca. Po tym jak ją wysmarowałem z każdej strony i z powrotem wsadziłem w rame to nastała błoga cisza. Eh, jak cudnie się jeździło wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...