Skocz do zawartości

[kolo tył]jaka piasta i jakie szprychy?


dayus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z kupnem piasty, a dokaldnei z jej znalezieniem.

Poszukuje piasty o wadze ok 400g(moze być mniej) pod tarczę na 6 śrub.

Cena to ok 250zł.

 

Najlepiej widzialaby mi sie piasta Sram 9.0,ale nigdzie ich juz nie ma.

Co polecacie,dobrego i lekkiego?

 

Nastepny problem to szprychy...

Czy pod tarcze 160mm mogę zainstalować szprychy Revo,czy moze po stronie tarczy Competition,a po drugiej revo?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i porady :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tej cenie nie znajdziesz dobrej piasty o takiej wadze, może Rotaz jest w tej cenie, ale teraz nie ma na allegro. Lepiej pozbieraj pieniądze, albo kup woodman'a takie jest moje zdanie co do piast.

Co do szprych była już mowa na forum, kilku użytkowników używa revo z tarczami i wszystko gra, ktoś nawet pokazywał świetny przykład, jakiś drogi rowerek scott'a na tarczach 180mm i revo, to chyba o czymś świadczy.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodman... zaraz zobacze co to takiego.

Uparcie poszukuje Sram 9.0 na tył, moze coś mi się znajdzie...:]

A co do szprych,to musze o tym poczytac jeszcze gdzies i poogladac te rowerki na tych szprychach,zeby mi to nie peklo,choc tarcze chce wlozyc tylko 160mm (2x).

No i myslę,ze 2 krzyze wystarcza na tyl i przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szprychy revolution 36 na koło zaplot na trzy krzyze. tarcza przod 203 tyl 180. obrecze to mavic xm317. czas uzytkowania to ok 1,5 miesiąca.

wazę 76 kilo, rower 18. z ekwipunkiem w sumie o 98 kilo. po tym czasie eksploatacji kola proste mimo iz moj styl jazdy jest malo finezyjny a cisnienie w kolach niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nabiał - naczytalem sie chyab za duzo i stad te pomyslowy:P ktos tak zaplatał.

@tobo - ja waze 65kg, rower z oprzyrzadowaniem bedzie wazyl max 16kg(czyli z plecakiem i innymi rzeczami), lacznie ok 80kg:)

Moje obrecze sa na 32H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasta reborn kosztuje 149 zl jest na czterech lozyskach i wazy wg wagi elektronicznej z ktorej korzystalem 390 gram. ma jednak kilka mankamentow ktore moga ale nie musza sie pojawic:

- pierwszy nie pojawi sie jesli masz kasete na pająku czyli od xt wzwyz - bebenek jest dosyc miekki (chyba jest z alu) i zwykla kaseta go ponacina. ale majac piaste tune czy hugi tez mialbys takowy problem ;)

- w piascie znajduje sie dosyc kiepskiej jakosci tuleja na ktorej wspiera sie przy obrocie bebenek piasty. moją musialem zmienic (tuleję) praktycznie zaraz po zakupie piasty bo dosyc szybko ulegla zatarciu - tokarz wytoczyl mi inna o troche lepiej dobranych parametrach wymiarowych i teraz jest ok.

- oś piasty jest dosyc specyficzna - z jednej strony "dokrecasz" częśc osi od strony bębenka. częśc ta lubi sie odkrecac - nalezaloby ją przykrecic na klej do srub. za to plusem jest to ze serwis bebenka mozna zrobic bardzo latwo.

- moja piasta lekko strzela - na mechanizmie zapadkowym, taka sama kolegi - nie. nie wiem czym jest to podyktowane. poniewaz w tej chwili jezdze na innym kole z inna piasta a reborna bede uzywal dopiero w zimie to nie powiem ci czy udalo mi sie zwalczyc ten problem (bo posmarowalem smarem mechanizm zapadkowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reborn bloodlines - dokladnego oznaczenia nie pamietam. jest w mkbike.pl za 149 zl.

ogolnie piasty tej firmy nie ciesza sie dobrą opinią - a moj egzemplarz dostalem w zamian za reborna rh- ktorego oddalem na reklamacje bo posypal sie w nim bebenek - to byla bardzo lekka piasta (260 gram) za 280 zł. tak wiec jak dla mnie 2:0 w moich potyczkach z rebornem. :)

jesli masz kasete ktora nie jest na pająku to ZAPOMNIJ o lekkiej piascie - zarzniesz bębenek. aluminium jest nawet w najlepszych piastach zbyt miekkie do tanszych modeli kaset. z reszta wydajac kilkaset zlotych na piaste moim zdaniem oszczednosc na kasecie np xt za 140 zł byłaby czystą głupotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...