Skocz do zawartości

[strój]Co wybrać?


mnosek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zaproponował to:

http://www.allegro.pl/item194604605_spoden...rozm_s_3xl.html

 

Do tego koszulka z coolmaxu na lato i jakieś rękawiczki.

Na spodenkach nie oszczędzaj - największy jednorazowy wydatek. W mokrej koszulce trochę pojeździsz, a jak sobie odparzysz 4 litery to współczuje :033:

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację. Najważniejsze są spodenki. Jak już je wybierzesz możesz się zastanawać nad koszulką i rękawiczkami (w takiej kolejności).

Spodenki mogą to być wspomniane Biemme (sam się nad podobnymi zastanawiałem). Od siebie mogę zaproponować takie Mareto. Sam mam takie ale z inną wkładką. Jeżdżę już w nich od połowy zeszłego sezonu i praktycznie nie widać śladów zużycia. Komfort nieopisany, srebrna nitka chyba faktycznie coś daję bo ani razu tyłka sobie nie odparzyłem :D Bardzo wygodne w utrzymaniu (pierze się praktycznie zwykłą wodą bez detergentów).

Koszulka to już bardziej rzecz gustu :) Dobrze by było gdyby była z coolmaxu albo innego materiału o podobnych właściwościach, jednak ja kupiłem w zeszłym roku używaną koszulkę wykonaną jeszcze jakąś starszą technologią i też sprawuje się nie źle. Za ok. 100zł, które Ci zostanie po zakupie spodenek, bez problemu coś złapiesz (bez skojarzeń :D ). Rękawiczki zostaw sobie na sam koniec. Od biedy możesz kupić sobie skórzane rękawiczki w hipermarkecie za ok 10zł (mówię poważnie :D ). Ja jeździłem w takich kilka miesięcy i wcale nie były dużo gorsze od późniejszych Kellysów (które nota bene nie są wcale rewelacyjne :) ). Na początek wystarczą, przynajmniej do przyzwyczajenia rąk do noszenia rękawiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą - spodenki to priorytet. To z nimi nasze cztery litery stykają się czasami nawet po kilka godzin. Dobra wkładka do podstawa.

A co do rękawiczek to się nie zgodzę - dobre wytrzymują nawet kilka lat (3 rok katuję Spece i nadal jak nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka to już bardziej rzecz gustu ;) Dobrze by było gdyby była z coolmaxu albo innego materiału o podobnych właściwościach.

 

A jaki to jest material o podobnych wlasciwosciach?

Praktycznie wszystkie materialy to poliester(jak nie wszystkie) rozniace sie tylko struktura wlokna.

Czy ktos bardziej doswiadczony, kto ma dwie lub wiecej koszulek, moze porownac "oddychalnosc" koszulek wykonanych z roznych materialow?

 

Wracajac do tematu, rowniez polecam spodenki Biemme, super material i wkladka za nieduze pieniadze.

Na temat koszulki sie nie wypowiadam, bo mam dopiero jeden dzien:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki również polecam zaproponowane wcześniej Biemme. W tym roku zmienili wkładkę z FX Pro na Pro-Tech, ale jest równie dobra, jeśli nie lepsza!

Co do koszulki, to jeśli startujesz w maratonach, lub w okolicy Twojej miejscowości odbywa się maraton z serii MTB Marathon, to polecam ich koszulkę z roku 2004 (sprzedają po 50zł). Niestety, tylko w jednym kolorze - czerwonym i tylko jednym rozmiarze - M.

A rękawiczki... to w zasadzie każde są dobre i każde wcześniej czy później trzeba wymienić.

Zdecydowanie największą żywotność ma koszulka, ale najważniejsze dla wygody są spodenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest material o podobnych wlasciwosciach?

szczerze mówiąc to nie mam za bardzo pojęcia :( Nie znam się za bardzo na materiałach "rowerowych". Mówię to na podstawie odzieży turystycznej gdzie są dziesiątki materiałów zbliżonych do polartecu albo goretexu z tym, że róznią się nieco właściwościami, no i ceną :D Teraz prawie każda firma robi swoje materiały firmowe materiały które się róznie nazywają ale zazwyczaj nie odbiegają właściwościami od "oryginału".

 

Niech się właśnie wypowiedą użytkownicy którzy mają kilka koszulek, najlepiej z różnych materiałów. Może jakieś porównanie właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączę się do tematu odnośnie firmy Biemme bo cały komplet ubrań mam z tej właśnie firmy...

Spodenki dokładnie takie jak z linku wyżej - katuję je od 2001 roku - ok. 1500km rocznie (wiem, że są już stare ale nie widać żadnych większych przetarć, prucia się szwów itp.) Krótko mówiąc - warto zapłacić jednorazowo więcej niż potem żałować....

Moje rękawiczki to Chiba Gel Protect (podobne do http://www.allegro.pl/item196190956_rekawi...comfort_xl.html tylko ja zapłaciłem 105zł :rolleyes:

Nowe i przez pierwszy rok użytkowania to wygoda niesamowita ale potem żel zaczyna się "ubijać" i są coraz gorsze - twardsze, materiał stykający się z chwytami jest delikatny i po upadku trochę się pruje... (użytkuje je całe 3 sezony i rozglądam się za nowymi bo te nie wyglądają najlepiej ale i tak to dobry towar skoro tyle wytrzymał).

Koszulki - Biemme (jedna to dokładnie ta: http://www.allegro.pl/item192175888_biemme...a_koszulka.html - jeśli ktoś będzie chętny obniżę jeszcze trochę cenę (wystarczy pytać) a 2 podobna tylko innego koloru ale nie wypowiadam się na ich temat bo nie jeździłem w koszulkach innych firm ale wiem, że te są idealne i nie kupił bym ubrań żadnej innej firmy bo po co testować skoro te są idealne (chyba, że miał bym bardzo ograniczony budżet...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...