Skocz do zawartości

[rower] Składak do xc za około 2tys...


piotrCK

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne wyliczenie Jacek i potwierdza to, co ja już liczyłem wiele razy.

 

Tobie wyszło 3000 - 3600, co nie znaczy, że za 3000 zł nie złożysz coś lepszego ....

 

Wiadomo, przy kasie 2000 zł nie ma się co brac by sprzet był porównywalny.

 

Ale za te same 3000-3600 jakie "dał" (dał o wiele mniej, czyli po mega hurtowej cenie kupił, pewno specjalna umowa) Kross można złożyć rowerek 10,8 kg zamiast 12-12,5 kg.

 

Czyli już w okolicach 3000 zł można składać, jak ktos ma dostęp do tanich częsci.

 

Za 3800 to już nam tam wyszło i R7 nawet i 10,5 kg! - czego raczej nie oferuje żaden producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma dostęp do części to jeszcze taniej można składać

kumpel nr 1: rama hardtail stocker bodajże albo coś w ten deseń, osprzęt LX poprzednia wersja (ta starsza niż 2005/6), koła piasty LX gold edition (sprzed paru lat) + obrecze mavica, hample magury szczęki hydrauliczne, korby: pająk z xtra + dobierane zębatki, łańcuch i kaseta xtr, amor rst gila. Łącznie 1400 zł. Większość części nówki lub prawie nówki razem ~ 1400 zł

rower nr 2: rama full, czterozawias (firmy nie znam, jakaś bodajże niemiecka) damper jakiś manitou, amor black. korby xt, przerzutki xt, hample tarcze hydrauliczne (bodajże avida jakieś) - czesci uzywane ale jak nowe - 1700 zł

no i rarytas: rama cannondale jackyl, damper foxa z blokadą (nie znam sie na damperach za bardzo), amor lefty, osprzęt xtr (manetki LX) hample hayesy. w sumie wyszło coś miedzy 4 a 6 tysiecy. Kół nie pamiętam

Da się. Ale trzeba mieć znajomości, siedzieć w sprzęcie, wiedzieć czego się chce i czekać na okazje.

Dlatego też wyznaje zasadę: jeśli koleś przychodzi na forum, mówi że ma 2000/3000/4000 i chce składać rower jeździ tak i tak i mamy mu doradzić... to niech idzie do skiteamu, kupi rower który mu się bedzie podobał i też bedzie zadowolony. No może przesadzam ale serio dla kogoś takiego imho only gotowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie ale trzeba mieć naprawdę znajomości albo cholerne szczęście. Na allegro ciężko upolować coś za małą kasę. Trzeba mieć szczeście. Np jakiś czas temu na allegro poszła nówka Tora 318 za jakieś 420 pln ale jeden szkopuł - rura sterowa docięta na 14 cm.

 

Sam składałem rower jakieś dwa lata temu (sporo się od tego czasu nauczyłem) i to właśnie z limitem około 2k pln i wyszło w miarę miło ale bez rewelki. Potem kupiłem ramę full Meridy dołożyłem parę gratów i myślę że w całości zamknąłem sie trochę poniżej 4 tys. I w dalszym ciągu twierdzę że lepiej kupić cały uzywany rower niż składać. Powiedzmy ze mam spoko ramę, spoko osprzęt, dobry amor ale nie było szans żeby w tej cenie zamknąć sie w hydraulikach. A można całkiem sensowne fulle za 4k pln wyczesać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem kupiłem ramę full Meridy dołożyłem parę gratów i myślę że w całości zamknąłem sie trochę poniżej 4 tys.

A w tej cenie masz nowego Virtualnego Rockridera 9.1 (z hydraulikami i Torą) :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest potwierdzeniem ze nie opłaca się skłądać.

 

Ale ten decatchlon to ma chyba torę 302 i generalnie dużo gorszy osprzęt niż ja mam. Ale fakt jest faktem. Ale rok temu nie było rakich okazji. Weź pod uwagę że fulle generalnie spadają z cen i robią się coraz bardziej dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tora Torze nierówna. W unibike jest tora 302 a to już inna bajka. Nie to tłumienie ;)

 

Ale i tak za tą cenę robi miłe wrażenie. Trochę za dużo tam grupy, za którą za bardzo nie przepadam, - deore - le to głównie części napędu, które z czasem się wymieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Flite/Expert w okolicy 1,6-1,65.

Słuchaj evo nie wprowadzaj zamętu - widzę , że masz dużo złej woli , już nie raz pisałem a teraz powtórzę :

Rama Unibike Flite w rozm 19" waży 1870 gr bez haka !!! - tak wyszło na elektronicznej wadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/index.php?s=&...st&p=361385

 

2 pomiary + foto cięższej ramki Evolution - okolice 1,7-1,75 kg ....

A Flite/Expert jest ponoć o 100 g lżejsza, bo cieniowana.

 

Prawde mówiąc, też nie chce mi się wierzyć w te niskie wagi Unibików, bo z moich obliczeń mi wyszło 1,85 kg dla Evolution, ale jak widzisz, są rózne pomiary widocznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Flite/Expert jest ponoć o 100 g lżejsza, bo cieniowana.

Co to niby znaczy "ponoć" skoro waga wskazuje 1870 gr . , czy od dzisiaj używamy wagi "ponoć" ???

A ta rama ze zdjęcia to nie jest Evolution tylko Unibike Everest !!! (wypada wiedzieć o czym się pisze) różni się główką na klasyczne stery A-head i oczywiście napisem na ramie - nie wiem czy są inne różnice , może Everesty były poprostu lżejsze niż Evoution .

 

Czy istniało coś takiego jak Unibike Everest ? , tak i nawet ma się dobrze :

http://img521.imageshack.us/img521/69/dscf0970mt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

ja poszukuję roweru do XC, który jakościowo odpowiadał by wspominanemu wyżej Unibike Flite , ale miał tarczówki mechaniczne, sztywną sztyce, nie regulowany mostek kierownicy, tarcze suportu 48/38/28, możliwość zamontowania klasycznych błotników i bagażnika.

Ktoś pewnie wskaże (palcem) na Unibike Xenon za 2,5 kPLN (za Xenona mamy Experta z Torą! ).

Moje pytanie jest : jakto zrobić aby mieć rower odpowiadający Flite'owi do 2kPLN który rożni się:

- opnki 26x 1.5-1.75

- korbę 48/38/28 (26)

- hamulce tarczowe mechaniczne (bo hydraulika w rowerze do mie jakos nie przemawia)

- amortyzator przedni z uchwytmi do montażu np błotnika (nawet by uszedł sztywny widelec z uchwytami tarczówka i inny osprzęt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez - z czasów gdy serwisowałem/sprzedawałem rowery wiem, że klient wychodzi na tym "jak Zabłocki na mydle"

 

próbuję znalesć coś na rynku co by prawie na gotowo odpowiadało moim wymaganiom /nie koniecznie na tak wysokim osprzęcie - ale wiadomo im wyżej tym fajniej/

 

Author Mission 2400 PLN http://velo.com.pl/php/rowery_.php?m=0&s=Cross&id=47

Kona Dew Deluxe 2000 PLN http://www.skiteam.pl/rower/Kona/DewDeluxe/

Kellys Spider 1800PLN http://rowery.onet.pl/4,35,139084,6294,kel...der,sprzet.html

Unibike Xenon 2500 PLN http://www.unibike.pl/cross.html

Author Dexter 1800 PLN http://velo.com.pl/php/rowery_.php?m=0&s=MTB&id=33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, zdjęcia ważenie Evoltution też mają (ślepy?) z wagami poniżej 1,75 kg, choć ja wątpie w te wagi (wage też można oszukać).

 

A to, że wagi Flite/Expert są "ponoc" lżejsze o 100 g, to nie mój wymysł, tylko wyniki pomiarów jakie uzyskałem od sprzedawców oraz samej firmy.

A "ponoć" dodałem, bo sam nie wazyłem, więc co będe głowe kład na tacy :D . Zresztą nie ma nic dziwnego, że cieniowana wersja ramki ma 100 g mniej.

 

Być może Flite ma +- 1,85 kg a Evolution 1,95 kg. Kto wie, nie przecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeksaLALA

Mam dla ciebie rewelacyjną propozycję - kupujesz Kellys Exqisite DSC , następnie - ponieważ znasz się na tym, kupujesz obręcze 26" + szprychy + opony i dętki i przeplatasz koła - i masz rower marzeń - Crossowy na kołach 26" z mechanicznymi tarczami i korbą 48/38/28 - zadowolony ? :D

Obręcze 28" + szprych + opony - sprzedajesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RULEZ

Zmieniać kółek z 28 na 26 nie ma potrzeby (osiągi prędkości na kołach 28 są minimalnie większe 3-5km/h, bardziej opłca się założyć tarczę 52) ;

szukam roweru na kołach 26 bo poprostu one są tańsze w porównaniu do crossowych odpowiedników.

 

Ten EXQUISITE DSC http://bikekatalog.pl/2007/?ppg=show&b...ry&pid=2893

za 2,3kPLN jest całkiem całkiem, trzeba wywalić te amortyzowaną sztycę i gibany mostek (dla mnie musi być rama 21')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...