Skocz do zawartości

[rower] Rower w granichach 1300-1500 zl


fricozoid

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie Hiryu koleś cos cwaniaczy na tych aukcjach :P

swoją drogą jak wyszukałeś mu drugie oficjalne konto to niezły z ciebie Monk :)

 

Meride wywal, osprzęt Alivio nie powala na kolana, ramka w okolicy 2,1 kg tez szału nie robi, amorek raczej gorszy niż XCR, bo XCR to jego poprawiony następca.

Adik w Rocku tez jest biały XCR :P jesli o to ci chodziło.

 

Oba (a4 i Rock) mają giętą kiere, więc jesli będziesz chciał to wymienić, to w obu (ale gięte są wygodniejsze i bez rogów można smigac, więc wagowo podobnie do prostych), z tym że A4 ma chyba lżejszą te kiere i mostek.

 

 

Za to koła może mieć już lżejsze Rock, bo obręcze ponoć w miare lekkie (540 g - Rigida Sphinx, Krossa podobnie ważą) no a Kross ma super cięzkie opony, choć zawsze opony to mały pikuś, można dokupić inne na zmiane.

 

Ramka wizualnie bardziej podobna mi sie w A4 no i chyba lżejsza bo w Rocku nawet nie wiem czy ją cieniowali? Waży wg producenta 1,9 kg więc pewno real koło 2 kg (MR 4/2006), a więcej niż w A4 (1,75 kg).

 

 

Losuj albo bierz tego który się bardziej podoba, ważne, że kupujesz z głową (oba są OK), więc kasa w błoto nie będzie wydana.

 

ps. aha, moje doświadczenie z XCR jest takie, że dla osób powyżej 85 kg to będzie kiepski, bo spręzyna jest dla lżejszych tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ,jestem zdecydowany na któryś z tych dwóch sprzętów : Kross A4 lub Rockrider 5xc , musze się im dokładnie przyjrzeć i porównam sobie jeszcze podzespoły,następną kwestią będzie oczywiscie cena ,ten Rockrider kosztuje w Decathlonie 1399 i tu już nic sie nie zdziała a Kross A4 np. na allegro chodzi od 1500 do 1699 ,zobacze co powiedzą mi w sklepach w moim mieście, jak na razie powiedzmy,że jest 100 róznicy czyli kwestia czy doplacic tą stówe do Krossa ?

W każdym razie jestem już spokojny bo wiem w końcu czego chcę :P

 

Hmm,tak sobie grzebałem w necie za tym Krossem A4 i wydaje mi się ,że za te 1500 to wcale nie będzie tak prosto go kupić ,bo jego cena to w rzeczywistosci 1999 czyli do sklepu mi go nie ściągną za 1500,tylko na allegro jest ta jedna oferta za tą cene ... a Rockrider jest w normalnej sprzedaży za 1399 więc mam pyatnie czy Kross za 1999 az na tą sume nad nim góruje ? Skoro tak to za 1500 nie ma się co zastanawiac i brac Krossa :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to było tak, rok temu kosztował kross a4 - 1699 zł, pod koniec sezonu na allegro i w promocjach chodził w okolicach 1450 zł.

 

ale że tamten rok był promocyjny dla Krossa, to wg mnie dokładali troszkę do swoich bików (podobnie jak Merida promowała swoje ramy).

W tym roku weszli już na "norlamny" poziom cen i rowery są sporo droższe przy podobnym osprzecie.

 

 

Przez to, że ceny modeli na 2007 tak sporo wzrosły, Kross zrobił dziwną zabawę i zamiast obniżyc ceny modeli z 2006 jak to się robi, to jeszcze je podniósł :D

chyba tylko po to, by nie mówli, że podnosi tak drastycznie ceny :)

no i po to - by modele z roku 2007 schodziły! bo inaczej wszyscy by brali te z 2006.

 

Ta cena A4 - 1999 zł to model 2007, ciut lepszy osprzet niż model 2006.

 

Więc raczej taniej niż te 1500 zł w obecnej chwili nie dostaniesz.

 

W Krossie musisz zmienić opony na lżejsze i to w zasadzie tyle (teraz mają 950 g, kup takie poniżej 700 g).

Ile ważą opony w Rocku nie wiem, byś musiał sprawdzić - ale każda opona ma kilka wersji, do tych tanich dają najcięższe przewaznie, więc pewnie też może miec 700-900 g.

Aha, jak masz nogi dłuższe niż 80 cm, to wg. będziesz tez musiał kupić sztyce na 35 cm do Krossa przy ramie 19-tce, fajne lekkie sztyce sa już za 65 zł.

 

Liczmy więc 1535 z przesyłką + 100 zł opony i być może 65 zł na sztyce = 1600-1700 zł (oponki i sztyce opchniesz na allegro)

 

Jak żal ci takiej kasy, to bierz Rocka, wart jest tych 1400 zł (choć co tam będzie do wymiany, trudno powiedzieć).

 

 

 

http://www.sportsklep.com/shop.php?a=opis_...p;categorie=369

 

jeśli to ta oponka jest w Rocku, to może śmiało zostać, waga 660 (więc real pewno 680-700).

W Rocku do wymiany bym dał te przerzutke przód, na Alivio lub Deore lub cos Srama by było jednorodnie.

 

Jak nie będziesz się ścigał czy rozbudowywał bika, to rama Rocka (1,9-2 kg) będzie jak ulał.

Bo jak będziesz chiał się kiedyś bawić w XT-ki lbo wyższy Sram, to już troszkę szkoda kasy na ramke o tej wadze, na ramke 1,75 kg Krossa już ma to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rower można "rozbudować/ulepszyć", tylko czy jest sens ładowanie np: XT do ramy 1,9-2 kg?

O to mi chodzi.

 

To, że sobie napisali, że z czasem mozna coś tam wymienić na lepsze to co to za nowina, przecież tam radza wymienić Altusa, czemu wcale się nie dziwie.

Ja mu radze wymienić te C-050 i to od razu najlepiej (dali dziadostwo za 26 zł).

 

W jednym teście ta gazeta napisała, że najlepszy amor z testowanych bików to był amor Zooma ...

też będziesz się na to powoływał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja rowniez podepne sie do tematu kolegi. Moj dylemat..

Hexagon V6 - czy Nakamura Comp XT ?

Oba beda w podobnej cenie - max 1400zl. Nakamura jest niby przeceniona z 1999zl na 1399zl. Czy rzeczywiscie to okazja?

Dodam, ze bede jezdzil w dalekie wycieczki: czyli szosa, takze i teren - np. gory. Chce miec taki bardziej uniwersalny rower. Prioretem jest to, zeby sie lekko jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo

Bełkoczesz - tam napisali :

" Rama to bardzo mocny punkt roweru, jest lekka, ma sportową geometrię, ciekawą stylistykę i jest wzorowo wykonana......."

A w konkluzji :

"Prawdziwy rower górski za bardzo małe pieniądze. Świetna rama......"

Widzę , że masz problemy ze zrozumieniem tekstu ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty bełkoczesz i chyba masz dziś zły dzień, a może ci tak po pewnych nominacjach zostało? ;)

 

Weź sobie najnowszy bB i tam o ramkach 2 kg tez mówią, że sa lekkie, bo inne są jeszcze cięzsze (2,1-2,35 kg).

Więc "lekkie" to pojęcie względne.

W tej kategorii do 1000 zł to może miał rame lekką, tylko że mam reklame tej firmy, gdzie podają dla Rocka 5.2 - 1,9 kg - a jak to firmy maja w zwyczaju, to na pewno zanożona lub dla 17 cali.

 

Więc spokojnie może miec 1,95 kg +

 

Czy to jest lekka rama wg ciebie?

A czy rama Unibike Evolution też jest rewelacyjna, bo o niej tez tak pisali ....

by po roku zmienić zdanie .....

 

I co, dałbyś do takiej ramy XT ?

To, że je dać mozna, to wie każdy głupi, mozna nawet dac XTR i odtwarzacz Pionier jak ktoś chce. Poza tym możesz sobie kupić jeszcze łańcuch ze złota i leki na uspokojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś ty, wymiększasz, a gdyby w gazecie napisali, że można to "upgraidować"

 

niee no co ty, dał byś, przeciez tak napisali ;)

 

W każdym bądź razie, by zjeść już ze złośliwości, większy sens jest dać LX/XT do ramki 1,75 kg niż ramki 1,95 kg ....

 

wiem, że i tak byś nie dał, bo lans to lans i ten głupi napis :D

choć wcale bym się nie zdziwił, jak by te ramki robili w jednej fabryce na Tajwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, dałbyś do takiej ramy XT ?

To, że je dać mozna, to wie każdy głupi, mozna nawet dac XTR i odtwarzacz Pionier jak ktoś chce. Poza tym możesz sobie kupić jeszcze łańcuch ze złota i leki na uspokojenie.

Panowie spokojnie :P Co tu gadać o dawaniu do ramki w rowerze xt... ? Czy ten rower ma służyc do wyscigów? Rowery do scigania raczej w droższych sferach są.. Jak gośc ma się rozwodzic nad tym żeby brać drożej tego Krossa i mieć z 200gr lzejszą ramę to niech juz weżmie rockridera za mniejsze pieniądze i ma spokój. Czy cięższa o 200gr rama kogos skrzywdziła? Czy na takim rowerze bedzie się robiło projekty rodem z LB? Wazne że geometria w obu ramach jest dobra i mają w miarę osprzet do rozbudowy.. A pozatym czy odchudzanie roweru z ramką wazacej wiecej niż 1700gr zaczyna sie od Xt/Xtr przerzutki? "toż to aż 70 gr zysku" :lol: ;) {wiem że to tylko przykład :D Pozdrawiam :D}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik XT to tylko przykład ;) równie dobrze można zacząc odchudać koła/siodło/kiere/amor itd.

 

Co nie zmienia faktu, że łatwiej będzie dojśc do małej masy na ramce 1,75 kg.

Ale mniejsza z tym,

ja chyba też bym brał tego Rock, bo oponki ma już ok jesli mają faktycznie te 660 g i na dobrą sprawę, tylko te "coś" c-050 bym wywalił.

Ze sztyca to będzie miał mniejszy wybór, bo ta ma chyba 29,8, ale może nie będzie musiał wymieniac jak dali 35 cm.

Zawsze mu więc te 100-200 zl w kieszeni zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja rowniez podepne sie do tematu kolegi. Moj dylemat..

Hexagon V6 - czy Nakamura Comp XT ?

Oba beda w podobnej cenie - max 1400zl. Nakamura jest niby przeceniona z 1999zl na 1399zl. Czy rzeczywiscie to okazja?

Dodam, ze bede jezdzil w dalekie wycieczki: czyli szosa, takze i teren - np. gory. Chce miec taki bardziej uniwersalny rower. Prioretem jest to, zeby sie lekko jezdzilo.

Bardzo prosze o odpowiedz. Nie chce tworzyc nowego tematu.. a juz niedlugo chce sobie kupic rower. Jezeli warto Nakamure, to promocja szybko sie skonczy. Musze sie spieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co najśmieszniesze, to DECATHLON - ROCKRIDER - KROSS

współpracują na maxa, i kto wie, czy wszystkiego nie robią w jednej fabryce.

 

cyt:

"

Rower DECATHLON ROCKRIDER VITAMIN F -markowy rower za małe pieniązki!!!

Rower ten jest produkowany przez polską firme KROSS na zamówienie francuskiego potentata w branży rowerowej firmę DECATHLON.

"

 

----

a co do

 

http://www.sklep.intersport.pl/product-pol...ra-Comp-XT.html

 

- o to chodzi?

Za mało danych o tej Nakamurze, XT, Deore - WOW ;) za te cene,

ale z drugiej strony RST i ramka nie wiadomo ile wazy, choć rama V6 też lekka nie jest (2-2,1 kg).

 

 

A o V6 z 2007 (1400 zł) z tarczami ci chodzi? Bo można tez dostać z 2006 lżejsza bez tarcz, z Deore eksportową, tyle, że rami 17 i 21 cali - za 1200 zł.

 

Chyba jednak Nakamure (choć mało wiaodmo) lub tez Rocka 5.2 :D (no albo A4)

ale pewnie masz jakiś sklep upatrzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to jest tak, jak podales linka. W intersporcie - we Wroclawiu jest za taka cene. Na hamulcach tarczowych mi nie zalezy. Chyba, ze podpowiecie ze naprawde warto. ale te zwykle moga byc.

 

Cieszy mnie fakt, ze podales tez tanszy rower - 1400zl, to juz max gorna granica i mimo wszystko chcialbym wydac mniej jak moge..

 

Moze ktos jeszcze sie wypowie?

znajomy stwierdzil, ze Nakamure jak za ta cene, to naprawde warto. Ktos cos jeszcze podpowie?

 

PS. Link dobry podales. A z tego co pamietam z reklamy, to nie ma tarczowek. Sa wlasnie zwykle hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy po prostu nie postawił się na twoim miejscu ;) Nakamura to taki kot w worku.. ciężko sie doszukać całej specyfikacji roweru.... a ze ma Xt to w sumie nieważne.... ja brałbym Krossa Hexagona V6 na vkach. Rower sprawdzony, dobra i sprawdzona marka... lekka ramka jak za te pieniądze i ogólnie cud miód orzeszki ;) Ta Nakamura to nawet nie ma atrakcyjnego wyglądu.... Nie pakowałbym się w ten rower. Jak szukałem w google to znalazłem na innnym forum temat o wyborze roweru i była m in. ta Nakamura - ale też inormacji tam jak kot napłakał.. Imho Bierz Krossa V6 :D lub któregoś decathlona {znowu pojedynek hehe :D} I kup z tych dwóch tego który ci się bardziej podoba bo znowu dojdziemy do konkluzji że obydwa są tak samo dobre :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za informacje. Czyli az tak bardzo nie musze sie spieszy, Hexagon mi nie ucieknie ;)

Jest duza roznica miedzy V6 a V5?

Dzieki wszystkim za opinie. Jezeli ktos cos moze jeszcze doradzic, to bardzo prosze. chetnie wyslucham.

Przejde sie dzisiaj do tego sklepu i sprobuje wyskrobac troche informacji o XT..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma o co kruszyć kopii bo nie jestem tak zaawansowany ,żeby odczuć nawet 2 kg róznicy :) jak będzie jakis przypływ gotówki to na pewno kupie sobie już jakiś konkretny sprzęt.... co do Krossa to za 1500 jest tylko jedna oferta na allegro i to od jakiegoś podejrzanego sprzedawcy tak,że prawdopodbnie kupuje Rockridera i oczywiście przednią przerzutke ;)

Jakby coś wam wpadło do głowy do poniedziałku jako sensownej alternatywy dla tego Rockridera to dajcie znać ... ciągle mnie jeszcze męczy to coś http://www.allegro.pl/item192199824_bullte...ie_okazja_.html

:)

 

...zaraz ,zaraz ...za Krossa chciałem dać 1500 a dokładając 90 złotych jest taki sprzęt http://www.allegro.pl/item189759276_focus_...ie_okazja_.html , czy kupienie tego było niespodziewanym zwycięskim manewrem z mojej strony ??? ;)

 

(było by)

 

Felt Q600 1530PLN http://allegro.pl/item191779174_felt_total...nie_sztuki.html ?

 

http://allegro.pl/item192084189_mtb_biria_...olory_supe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojedynku Biria vs Rockrider lepiej wypada Rockrider.......

W pojedynku Kross vs Focus lepiej wypada Kross - lepiej doposażony... Focusy to niemieckie biki z dosyć mało atrakcyjnymi ofertami w kategorii cena/osprzęt + ramka

Felt ma najlepsza ramkę z wszystkich {geometria} i słabszy osprzęt. Możliwe że jej waga nie jest tak niska jak ramki Krossa, Felta ramki są drogie {i rowery na tych ramkach w zestawieniu np z Meridą czy Krossem o podobnym osprzęcie wychodza drozej od konkurentów}

Czym kross się szczyci? {Specyfikacja techniczna}

Rama - lekka {duży +}

Hamulce Avid Single Digit 5 {duży +}

Korbowód Truvativ ISOflow {+}

Kierownica Truvativ XR/ Mostek Truvativ XR/ Sztyca Zoom Alu } tanie czesci o dobrym stosunku jakośc/cena {duzy +}

Piasty Novatec - bardzo dobre piasty {bardzo duży +}

Kaseta SRAM PG-950 - tania 9tka/ Łańcuch KMC Z 9000 - tanie łańcuchy, odpowiedniki shimano lub Srama| sam nie mam KMC i nie wiem jak z jego trwałoscią {+}

Obręcze Alexrims X2100 - markowe obręcze, waga nienajgorsza - da się jezdzić {+}

Opony Schwalbe Smart Sam Sport 26x2.1 - tu od razu wymieniłbym je na lepsze {-}

no i napęd 27 biegów

Reszta częsci jest dobra lub średnia

 

Częsc wyposażenia Felta:

Amortyzator: RST Gila TnL Lockout. - nie znam sie, nie jezdziłem to nie oceniam {osobiscie wolałbym Suntoura, a kross ma już średni klasowo model}

Przerzutka tył: Shimano Deore RD-M511 to co w Krossie

Przerzutka przód: Shimano Alivio FD-M411 Top Pull - porownywalna do tej z Krossa

Mechanizm korbowy: Truvativ X-Flow - model niższy od tego z Krossa {dosyć tania korba, nierozkręcalna} {-}

Hamulce: Avid Single Digit 3 - gorsza siła hamowania od SD5 {minusem są klocki}

Koła: WTB Dual Duty XC, Shimano FH-RM30. Straszna cienizna {duzy -}

Kaseta: Shimano HG-40, 8-Speed, 11-30T. Fajna kaseta o dobrym stopniowaniu - nie każdy musi miec 27 biegów na pokładzie {kaseta wystarczająca}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik dzieki ,niepotzrebnie się podjarałem tamtymi rowerumi skoro już mam wybrane dwa dobre sprzęty i spośród nich wybiore ^_^ a więc Rockrider vs Kross ,obawiam sie tylko ,że nowego Krossa nie dorwę za 1500 tylko predzej za 1599 .

Ogólnie jaki wybór jest korzystniejszy ? Kross za 1600 czy Rockrider za 1400 ? oczywiscie zakładajac ze za 200 bym sobie mógł doposazyc Rockridera !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podepnę się do tematu - jeszcze kilka dni temu miałem podobny dylemat - rower za ok 1300 PLN. Najbliżej było mi do unibike'a evo, ale skusiłem się na rockridera 5xc. Na razie po 2 dniach i ok 50 km jestem b. zadowolony z maszynki, rama o fajnej geometrii, dość lekka (L podobno 1900 g) no i przede wszystkim bardzo solidnie wykonana, działaniu pozostałych podzespołów nie mogę nic zarzucić (oby tak dalej).

Istotna uwaga! w krakowskim Decathlonie zapłaciłem za niego 1299 mimo katalogowej 1399 - były rowery z naklejkami z napisem nowa cena, ale mój xc (zresztą przedostatnia sztuka, przytargana z magazynu) takowej nie posiadała. W takiej cenie chyba tym bardziej godny polecenia..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...