Skocz do zawartości

Mania lekkości


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mój rowerek waży 14,3kg. Jest to Kelly's salamander po dużym performance czyli:amortyzator sr suntour epicon, obręcze kól AlexRims, szprychy sapim, piasty dartmoor, pedały author, gripy kelly's, hamulce terczowe unique, opony Continental Vapor 2.1, rama kelly's salamander, sztyca kalloy siodełko kelly's, mostek uno, kierownica kelloy, rogi kelloy, korba shimano acera, tylna przerzutka shimano deore, przednia przerzutka shimano alivio, łańcuch Sram... Na święta będę kupować korbę z SLX-a, tylną przerzutke deore XT, kasete deore XT i manetki deore XT. Moje pytanie jest następujące: Jak obniżyć wagę mojego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz teraz na szybko kilka gram chociażby urwać na wadze zacznij od zacisków kół, z samozamykacza przejdź na dokręcane np Dartmoor Bolt, możesz też wymienić dętki na lżejsze albo gripy.

Jak na święta będziesz kupować korbę i tą resztę rzeczy do kompletu dołóż przednią przerzutkę XT i łańcuch XT lub XTR.

Jak już będziesz miał nowy napęd i rurki to pomyśl o wymianie kół, na jakieś lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przy wadze ponad 14kg to za wiele mu nie pomoże :P, chociaż to zawsze krok w dobra stronę. Ale przy tym poziomie startowym, to łatwiej i taniej zacząć od rzeczy, które wymieniłeś w 1 poście.

Ja w swoim Kellysie doszedłem do wagi ok 10.8kg, a zaczynałem z podobnego pułapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja myślę, że przy wadze ponad 14kg to za wiele mu nie pomoże ;), chociaż to zawsze krok w dobra stronę. Ale przy tym poziomie startowym, to łatwiej i taniej zacząć od rzeczy, które wymieniłeś w 1 poście.

Ja w swoim Kellysie doszedłem do wagi ok 10.8kg, a zaczynałem z podobnego pułapu.

Ja na swoim starym schaufie doszedłem do 11,8,kg , a grat ma 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Chciałbym zważyć swój rower, ale nie za bardzo mam teraz czas i warunki, żeby go rozkręcać na części pierwsze. Czy na poczcie zważą mi coś takiego? Jeśli tak to z jaką dokładnością i czy za darmo? :P

 

Pocztę możesz sobie darować. Przeważnie tam są kolejki i babeczki mają i tak nadmiar roboty każdego dnia. Chyba, że znasz/masz jakąś osobę pracującą na poczcie wtedy co innego. Kolejna kwestia to rozmiar szalki wagi którą mają na poczcie - jest mała i z reguły tak ustawiona, że zważenie roweru jest praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o odchudzanie z mojego punktu widzenia to tak. Przedewszystkim materiały stalowe nie hi-ten tylko cro-mo. Jeśli jeździcie tak jak ja street-trial lub tylko street to widomo żadnych przezutek, zamiast amora sztywne widły. Jesli macie zwykły rowerek do jazdy to tak błotniki zdejmujemy, jesli uzywamy tylko tylnego hamulca to przedni demontujemy, pod gripami nawiercamy parę otworów tak samo w ruże siodłowej tak troszke masy się pozbędziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odchudzanie z mojego punktu widzenia to tak. Przedewszystkim materiały stalowe nie hi-ten tylko cro-mo. Jeśli jeździcie tak jak ja street-trial lub tylko street to widomo żadnych przezutek, zamiast amora sztywne widły. Jesli macie zwykły rowerek do jazdy to tak błotniki zdejmujemy, jesli uzywamy tylko tylnego hamulca to przedni demontujemy, pod gripami nawiercamy parę otworów tak samo w ruże siodłowej tak troszke masy się pozbędziecie.

 

Bardzo trafne uwagi, chyba bez nich bym się nie obszedł. Podobnie jak i wielu użytkowników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...

pod gripami nawiercamy parę otworów tak samo w ruże siodłowej tak troszke masy się pozbędziecie.

 

 

I od razu możemy za wczasu skompletować interesujący zestaw książek, gier komputerowych. Kupić nową zabawkę typu najnowszy telefon, laptop etc aby później w szpitalu mieć czym się zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie, że nie przeżyjecie bez błotników i przedniego hamulca, a co do tych dziurek to jakos specialnie kierownicy nie osłabicie tak często robią bmxsiaże i nie płaczą a podkreślam, że jak jeździcie np. dirt to to najlepsza sprawa nie jest ale to chyba wiadomo. Myślę, żę odchudzać to powinno się tylko rowery do dirtu, streetu, trialu i bmx, bo nie widze aby miala taka kuracja mieła sens w rowerku do jazdy miejskiej czy mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...