Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Posiadam rower Trek Procaliber 9.5 gen 3 w którym od nowości siedzi amortyzator RockShox Judy GOLD 120 mm , którego postanowiłem wymienić na model FOX 2025 FACTORY SC SERIES 34 FLOAT 29 120MM GRIP SL. RockShox Judy GOLD posiada golenie 30 mm i jest duży prześwit między amortyzatorem a oponą w rozmiarze 2.4 , nowy FOX jest bardziej wąski i zastanawiam się czy opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 wejdzie do tego amortyzatora. W instrukcji podanej powyżej i na zdjęciu pisze że do 8,5 mm przerwy musi być dobrze myślę czy do 8,5 mm szerokości opony ?.

IMG_8314.jpeg

IMG_8315.jpeg

Napisano

Moja opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 ETRTO 60-622 gdzie 60 to szerokość, a 622 średnica wewnętrzna opony. Czy ta opona będzie kompatybilna z moim amortyzatorem. 

Napisano
1 godzinę temu, Lukas2026 napisał:

Rozumiem, iż cały obrys opony to jej szerokość. 

Obrys to obrys. W każdym punkcie dookoła opony, powinno być 8.5mm odstępu. Także na górze.

Pisząc bardziej obrazowo, gdyby Twój palec miał 8.5mm grubości, to powinieneś móc go wsadzić w każde miejsce pomiędzy oponą a widelcem.

Golenie 34mm i skok 120mm sugerują że nie powinno być problemu, ale sprawdzić trzeba. Jeżeli ktoś Ci poda szerokość i wysokość opony, to matematyka jest dość prosta żeby chociaż się zorientować czy się uda.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...