Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Na rowerze jeżdżę od 4 lat (3 lata MTB, ostatni rok była również szosa) serwis jestem sobie w stanie ogarnąć w większości sam, regulacje również. 

Wiem że geometria tych rowerów nie powala, i nie są one szczytem piękności, jednak przemawia do mnie rodzaj napędu. 

Jeżeli chodzi o wagę (nie ścigam się) więc ten kilogram mniej na ramie (chyba) nie ma dla mnie znaczenia.

Ale biorąc pod uwagę że w takiej kwocie moge mieć "coś" nowego ale w aluminium, lub "coś" używanego i nie wiadomo tak naprawdę w jakim stanie będzie  rama jeżeli mowa o karbonie, to bliżej jest mi tego nowego.

Jest kilka ogłoszeń w sieci z rowerem Cube Agree c:62, ma je nawet pena firma spod Poznania, jednak to zawsze ryzyko?

Napisano

Niestety nie ma rozmiaru , budżet trzeba będzie zwiększyć do 6 - 6,5k widzę bo ciężko na cokolwiek trafić 

Napisano (edytowane)

Też się zastanawiam nad pierwszą szosą w podobnym do twojego budżecie. Czekam na promocje na black friday. Też oczywiście chciałbym nowy rower i najlepiej z karbonową ramą ale jak patrzę na wagę tanich rowerów karbonowych (6-7tys) to chyba lepiej kupić dobre aluminium za 5 tys i zaoszczędzone pieniądze wydać na akcesoria i ubranie na rower. Dla przykładu sensa gulia rama karbonowa waży 9,36 kg 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-sensa-giulia-gf-comp-pd41756/?v_Id=261269&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gad_campaignid=20018174782&gclid=CjwKCAiA55rJBhByEiwAFkY1QDgmItlR_wQCps0HqQ_t2Y6kOEgEJtqPOqh82BSjF58hcJUgjYu8-BoCrbwQAvD_BwE

a taki Giant AR 1 aluminium waży 9,25 kg 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-giant-contend-ar-1-pd48680/

To gdzie tu sens dokładania pieniędzy do takiego karbonu? 
 

Takiego Gianta AR 1 w najnowszym wydaniu i pieknym kolorze sliver frost można znaleźć w niemieckim sklepie online za trochę ponad 1100 euro, a w PL 7199zl :) 

 

Edytowane przez Lian
  • 2 tygodnie później...
Napisano

@LianZ jednej strony tani karbon nie jest wcale taki lekki ale pewnie i tak lżejszy niż aluminium.Oczywiście występują "miejsca" gdzie się to zazębia. Zatem jeśli bedzie kolarz dla którego waga roweru bedzie ważna i lubi sobie co jakiś czas dokonać modyfikacji by z tej wagi schodzić to przy aluminiowym w pewnym momencie dochodzi sie do sciany i lżej nie będzie. Jesli Ty w ogóle nie patrzysz na wagę i nie będziesz nic modyfikował a chcesz tylko jeżdzić kilometry to nie bedzie miało to dla Ciebie znaczenia. Karbon podobno lepiej tłumi drgania ale opinie są różne na ten temat. Myślę,że zdecyduj na jakich oponach chcesz jeździć odnośnie szerokości, bo jesli na szerszych np 35mm to wybór Ci się zmniejszy a tym samym ułatwi.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...