Skocz do zawartości

[Dziwny dźwięk] Strzelanie przy bardzo mocnym uderzeniu przednim kołem


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, po złożeniu roweru na całkowicie nowych częściach okazało się, że przy mocnym i nagłym uderzeniu przedniego koła o ziemię coś z przodu wydaje trzask, strzelający pojedynczy dźwięk.

Dodam, że stery są całkowicie nowe, wszystko było rozbierane i składane chyba ze 100 razy i za każdym razem jest ten sam problem. Czy skręcę je na chama czy lekko ale bez luzów problem dalej występuje.  Przy lekkim i spokojnym uginaniu amortyzatora nie ma żadnego problemu. Ponad to amortyzator dosłownie tydzień temu był w rowerze znajomego, gdzie nie występował ten problem więc amor jak i stery (raczej) odpadają.

Czy ktoś ma pomysł co to może być? Nie mam pojęcia już co robić.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

433868960_7229841557123765_2588249655743988210_n.jpg

433807164_983172753420645_7981151569934480816_n.jpg

433872938_787105766712650_5249308750211977904_n.jpg

434156112_1119188202631262_1520946220312537763_n.jpg

Napisano

Tak, to rockshox. Właśnie przypomniało mi się, że o ile dobrze pamiętam ten amortyzator miał ten problem ze strzelającą sterówką bardzo dawno temu i po prostu o nim zapomniałem. Jutro wymienimy amortyzator na inny i dam znać, ale myślę, że to właśnie chodzi o sterówkę.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...