Skocz do zawartości

[Upgrade] Speca Rochopper Comp 2019


Jaca12

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć,

Posiadam od kilku lat budżetowego Speca o specyfikacji jak w linku poniżej. .

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-specialized-rockhopper-comp-29-s-p-3194.html

 

Dotychczas wymieniłem amor na Manitou Markhor. Aktualnie przyszedł czas na napęd. Fabryczny działa z opóźnieniem i przy nawet rekreacyjnej zabawia odbiera przyjemność z jazdy. Czy szukanie nowego pełnego zestawu napędowego ma sens? A może wystarczy wymienić pojedyncze elementy aby poczuć różnice? Znalazłem kilka promocyjnych zestawów na Cyclology.pl ( czy jest to sklep godny polecenia?) Waham się też czy iść w napęd 1x czy 2x. Który z poniższych zestawów byście wybrali do budżetowego roweru?

https://www.cycology.pl/zestaw-shimano-deore-m6100-1x12-175mm-32z-tuleja-bez-hamulcow-p1558069/

https://www.cycology.pl/zestaw-shimano-deore-m6100-1x12-sunrace-175mm-30z-tuleja-bez-hamulcow-p1558070/

https://www.cycology.pl/komplet-shimano-deore-1x11-175mm-30-sunrace-11-50-p1619116/

https://www.cycology.pl/zestaw-shimano-deore-1x11-rozne-warianty-p1442122/

https://www.cycology.pl/zestaw-shimano-deore-2x11-170mm-rozne-warianty-p1442109/

Napisano

Jeszcze niedawno posiadałem takiego rockhoppera tylko inny kolor, do upgradu napędu nie dotrwałem, bo rama puściła na spawie i dostałem nowego ale z 2023, powiem tak, bardzo dobrze się jeździło na 2x9 czy to lasach i asfaltach bo blat 36T, więc idzie jakąś prędkość wykręcić, czy to góry bo zawsze ma się mały blat 26t, teraz w nowym miałem 1x10 i blat z przodu 30T, już wiedziałem że 30T jest za mały na lasy i asfalt, więc dałem starą korbę deore 36T i jest jak było dobrze, ale juz wiem że w górach na stromych podjazdach będzie ciężko może i za ciężko, jak latasz po górach, w ciężkim terenem z dużymi podjazdami i nie przeszkadza ci mieszanie biegami, i nie irytuje cię tak jak mnie ciągle zbierający się i zapychający bród  przednią przerzutkę to bym brał 2x11, jeśli latasz po lasach, ścieżkach polnych, czy asfalcie to bym brał jakiś napęd 1x, ale jak masz moc w nogach i dużo latasz to blat 30T na płaskim jest cienki, szybko się rozwija prędkość i zaraz brakuje tego przełożenia, nawet z blatem 36T szybko się łapie max prędkość, nie wiem jak spisują się 1x11/1x12 bo nie miałem takich napędów, może ktoś inny bardziej obeznany się wypowie, ogólnie ludzie bardzo chwalą napędy 2x ze względu na większy wachlarz przełożeń, ale co kto lubi, i jak kto jeździ.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...