Skocz do zawartości

[Trekking do 2000-2300 PLN] Jaki rower trekkingowy kupić? Lazaro, Decathlon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 🙂 Czy moglibyście mi doradzić w sprawie zakupu roweru trekkingowego? 

O mnie: mam 178 cm, jestem mężczyzną (więc chcę ramę męską ;), do roweru będę montował fotelik dla dziecka, z tyłu (mam Hamaxa montowanego do ramy) - ale nie zawsze, czasem będę jeździł sam.

Rower będzie trzymany na półpiętrze w bloku i zwożony windą, w pionie, potem wciągany po schodach. Więc tutaj waga roweru też ma znaczenie :) 

 

Na czym mi jeszcze zależy:

- bardzo wygodna, prawie pionowa pozycja ciała (jak w holenderce), pochylenie do przodu jak najmniejsze

- rower trekkingowy

- musi być NOWY, mam ogromny niesmak do używanych. Tego jestem pewien.

- rama chyba 19 " przy moim wzroście, tak mi doradzono

- fajna byłaby regulowana kierownica (lub mostek), abym mógł sobie wygodnie ją dopasować do siebie

- głównie jazda po mieście, czasem po ścieżkach leśnych, ale takich cywilizowanych, bez błota i dziur 

 

Podoba mi się ten model:

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-700/_/R-p-341646?mc=8751945

Riverside 700 - w promocji kosztuje 1950 zł, ale opinie i oceny nie zachęcają. Nie chcę awaryjnego sprzętu.

 

Polecono mi też Lazaro Senatore V3:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-senatore-v3-męski_pid=463

lub V3 IMPAC, bardzo podobny

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-senatore-v3-męski-impac_pid=621

 

Lazaro waży 17,7 kg, Riverside w rozmiarze M 13,5 kg. 

Jeździłem na tym Riverside i było naprawdę przyjemnie i lekko, jak na kolarzówce. Lazaro kupowałbym w ciemno, online.

 

Pomożecie? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał  kands-pure-acera-2023,  a za to co zostanie w portfelu wymienić od razu łańcuch na jakiś lepszy ze spinką i w razie potrzeby mostek na regulowany.  19" jak najbardziej.

"Trekkingowości"  senatore i riverside są jakby różne  :)

Zauważ też że lazaro jest relatywnie długi.

Jak nie chce ci się bawić w przekładki na starcie to rzuć okiem na  spartacus premier 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zerknę na Spartacusa. Domyślam się, że to podobny składak jak ten, co oferuje Lazaro-Bike, tylko przez kogoś innego?

 

kands-pure-acera-2023 - tutaj nie ma amortyzacji z przodu, a na tym też mi zależy.

 

A co to znaczy, że "trekkingowatości senatore i riverside są jakby różne"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kwotach i modelach to nie jest amortyzacja tylko zwiększenie masy roweru z wykorzystaniem atrapy amortyzatora  :) zwanej "uginaczem" - bo to rzeczywiście on robi.

Na pierwszy rzut oka widać ze te rowery są z innych kategorii - a że ktoś użył dla nich wspólnego określenia to inna kwestia.

Kiedyś dealerzy seata upierali się że poniższe toledo to sedan :

image.png.61fcbe28d0b924cb4b19fe2d90246458.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad rok jeździ Riverside, niska rama. 

Po zakupie zmienione opony na 2 calowe, widelec na sztywny, hamulce na hydrauliczne, siodło, mostek, łańcuch. 

Rower jeździ każdego dnia, nawet w deszcz. 

Wszystko gra i buczy. 

 

20230203_174937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...