Skocz do zawartości

[przerzutka] Advent x zmiana na Deore


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przychodzę z takim problemem. Posiadam w swoim gravelu napęd Microshift Advent X, dopóki działał nie mogłem powiedzieć o nim złego słowa, niestety podczas fikołka na asfalcie przerzutka uległa skrzywieniu razem z pęknięciem haka. W pierwszej chwili myślałem że przerzutka przetrwała, ale po założeniu nowego haka za nic w świecie nie dała się idealnie wyregulować, a napęd zdecydowanie głośniej chodził, łańcuch trze o wózek itd. Na zdjęciu coś tam widać.

unnamed.thumb.jpg.de13e149738c30ccba05c801232833cb.jpg

Stwierdziłem że dla świętego spokoju przerzutkę wymienię na nową. Niestety nie jest tak różowo, dostępność ograniczona a cena też niemała 250-350zł. Deore M5100 kosztuje 100zł. No i tak trafiłem na ten filmik:

Jak widać, przesiadka przebiegła bez bólu. Tylko że to nie gravel z klamkomanetkami. Wg strony microshifta przerzutka dla całego systemu jest jedna niezależnie od manetek, więc chyba powinno być ok. Jest coś co przeoczyłem czy mogę śmiało zamawiać deorke? Nie ukrywam że nie znam się na tych ciągach linek itd. Stąd moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przerzutka Deore m5100 kupiona, zamontowana, przetestowana. Działa to wszystko plug and play. 
Myślę że to dobra budżetowa alternatywa dla AdventX, szczególnie w opcji z klamkomanetkami. Przy płaskiej kierownicy zmiana przerzutki razem z manetką nie jest wielkim problemem, ale pozostawienie manetki zostawia nam kilka złotych w kieszeni. 
Co do kultury pracy, nie widzę specjalnych różnic a nawet wydaje mi się że deore pracuje szybciej. Zobaczymy jak w dłuższym terminie. 
IMG_3849.thumb.jpeg.7db11a8439493e3c3db46382f9f98ae5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...