Skocz do zawartości

[Napęd] Problem z doborem i montażem


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Trochę szukał na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - czy taka konfiguracja będzie poprawnie działać.

Jestem amatorem. Złożyłem już 2-3 rowery dla siebie i synów - ale dużego doświadczenia nie mam.

Kupiłem sobie takie części:

- rama Kellys Viper 30 

- korba GRX FC-RX600 1 blat 40 zębów

- przerzutka tylnia DEORE RD-M5100 SGS

- łańcuch CN-HG601 HG-X

- kaseta MICROSHIFT XLE CS-H113 11-42

- suport BB-MT501 68 mm

Już wiem, że para korba / suport nie pasuje do siebie bo korby nie da się założyć (ma za krótką oś). Muszę: albo kupić suport BB-RS501 albo inną korbę np. CUES FC-U6000-1.

Pytanie co Waszym zdaniem lepiej zrobić i czy pozostałe elementy będą współpracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem korba 1 rzędowa z blatem 40 w ogóle do tej ramy nie podejdzie, sprawdzałeś czy ten blat minie się z tylnymi widełkami ?  Przełożenie chyba dość twardo dobrane. Kaseta, przerzutka, łańcuch powinny ze sobą współgrać. Aczkolwiek kaseta 5100 do kompletu chyba nawet tańsza niż Microshift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba z widełkami się mija. Na razie - przy niewłaściwym suporcie.

Korbę włożyłem do końca - ma za krótką oś do tego suportu co kupiłem (BB-MT501). Ma być suport BB-RS501. No i jest ryzyko, że jak wymienię suport to zębatka nie minie się z widełkami ramy. Dlatego myślę o zmianie na korbę CUES. No nic - trzeba będzie posprawdzać.

Jak macie jakieś doświadczenia - piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Suport montowałem z podkładkami. Bez podkładek się da zamontować poprawnie? Będzie działać ?

Ta środkowa tuba suportu - "na sucho" - wchodzi na kliknięcie do pewnego momentu. Potem jest opór. Oczywiście można ścisnąć dokręcając miski suportu - ale czy to na pewno o to chodzi ?

Edytowane przez polaand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak to teraz widzę na jakiejś instrukcji Shimano: korba GRX montowana jest z suportem BB-RS501/RS500 bez podkładek. Suport RS501/500 jest po prostu krótszy od tego co ja zamontowałem (MT501). Ale suportu MT501 nie da się w mojej ramie (mufa suportu 68mm) poprawnie zamontować bez podkładek.

Dodatkowo sprawdziłem dzisiaj, że korba GRX w mojej ramie nie popracuje ... blat będzie 1 mm od widełek. Nie zaryzykuję. Korba GRX idzie na sprzedaż.

Posprawdzałem trochę informacje o korbie CUES FC-U6000-1 i chyba będzie ok. Zastanawiam się jeszcze (teoretycznie) czy jak kolega seba8121 pisał przełożenia nie za twarde. Ale ja zamierzam głównie po asfalcie i szutrach raczej płaskich jeździć ...

 

Edytowane przez polaand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...