Skocz do zawartości

[Sterownik Lishui] Dobór wyswietlacza do sterownika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum wiec jeśli coś spitole to bardzo przepraszam. Jakiś czas temu dostałem w gratisie rower elektryczny (36V). Jest on w stanie krytycznym. Tzn było uwalone wejście do ładowania  w baterii i nie ładowało oraz włącznik baterii był zepsuty. Rozwalony był również wyświetlacz ten na kierownicy. Zakupiłem jeden na ali expres jednak on nie działa. Tzn włącza się ale pokazuje ze bateria jest rozładowana (42 V multimetrem).Podłączyłem również ładowarkę bezpośrednio do roweru ale to samo. W moim odczuciu brakuje komunikacji z sterownikiem. Czy jest jakiś sposób doboru wyświetlacza do sterownika? w linkach poniżej sterownik jaki posiadam i wyświetlacz jaki kupiłem. Za wszelakie podpowiedzi serdecznie dziękuję.

 

https://ibb.co/KXHy3vT
https://ibb.co/7K3Dsjq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyświetlacze kosztują około 200zl. Trochę drogo. Maja oznaczenie 790. W rower trzeba jeszcze  sporo zainwestować. Znalazłem jeszcze z takim numerem ale trochę inna wtyczka. Może można było by to jakoś przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacze King Meter są drogie i mało funkcjonalne. Dokup kontroler do wyświetlacza, który już kupiłeś. Czy w opisie oferty wyświetlacza 880 nie było czasem napisane z jakim kontrolerem będzie działał, np. z KT?

Ewentualnie kup zestaw kontroler + wyświetlacz. Najlepiej poszukaj kontroler z takimi wtyczkami jak masz w silniku/baterii. A jak kupisz z innymi wtyczkami, to wystarczy przerobić wtyczki. Na Allegro zestawy kontroler + wyświetlacz można kupić za 100 zł. Jak chcesz coś lepszego, to poszukaj np. KT LCD3.

Edytowane przez ArtGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący w tym temacie. Myślałem że jeżeli wtyczka się zgadza to wszystko będzie śmigać. Znalazłem informację że wyświetlacze King Meter działają na protokole komunikacyjnym UART. I moje pytanie czy dowolny wyświetlacz z protokołem UART będzie działać. Ewentualnie jak kolega pisze poszukam jakiegoś zestawu. Ale dobrać coś to będzie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Znalazłem taki sterownik. Jest on jednak po przejściach. Ktoś już przy nim dłubał. Pan dziś wieczorem będzie jeszcze sprawdzał czy nie ma zwarć pomiędzy fazami i na wejściu. Dla pewności czy na płytce będzie opis które kable są do czego?( Chodzi o czujniki hala,pas,itd) Bo wtyczki są poobcinane. No i czy ten będzie działał bo jest KT? No i czy będę potrzebował przepustnice bo też nie mam. Jest regulacja prędkości przy wyświetlaczu.

https://link.marktplaats.nl/m2074373852?utm_source=android_social&utm_content=vip&utm_medium=android_social&utm_campaign=socialbuttons

Edytowane przez bogiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Zakupiłem taki sterownik i wyświetlacz.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005797894356.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.349b1c24CNDZdx&gatewayAdapt=glo2pol

Parę dni temu go podłączyłem. Wydaje mi się żę wszystko jest ok. Tzn wyświetlacz działa nie widać ognia. :D Kontroler ma opcje rozpoznawania kierunku kręcenia koła. Zwarłem te kabelki i koło pięknie zaczęło się obracać. Jednak co zrobić żeby pojechać tym rowerem na elektrycznym biegu. Nie wyskakują żadne błędy na wyświetlaczu (pisze e00). Reakcja na hamulec jest. Czy ja cos jeszcze będę potrzebował albo cos jest źle skonfigurowane? Dodaje jeszcze instrukcje do niego. Jednak jest w słabej rozdzielczości ale może pomoże.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...