Skocz do zawartości

[Korba] dobranie właściwej.


mareckiabc

Rekomendowane odpowiedzi

Suport BSA klasyka , wkręcany pod oś 24. Kup w zestawie Shimano grupowy  np. BB-MT801 a korby to zapodaj  FC-M8100.  Pytanie żeby być precyzyjnym jaki masz wzrost ? Chodzi o dobór długości ramienia korby.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport może zostać, ta korba Stouta jest na oś 24mm . 8120 i 8130 różnią się linią łańcucha i  q factorem. Do chisela w zasadzie q factor obojętny :) Przy czym ja brałbym same ramiona , a zębatkę custom ( te tarcze shimano to z żeliwa chyba :)

Edytowane przez marcin_ostrów
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do boosta kupić 8100 lub moze być tez 8120? Tarcze jaką polecasz?

Takiego chińczyka brać pod uwage?

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 8,00zł  57%OFF | WUZEI MTB 104BCD okrągły wąski szeroki kolczyk kolczyk górski korona roweru 104BCD 34T 36T części płytka zębata
https://a.aliexpress.com/_EwmgKwz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście do MTB wsadź 175.  Sprzedający bajki pisze. Spokojnie przy boost możesz zapodać 8100/9100. 8100 jest uniwersalna wejdzie pod  142 i pod 148.  8120 wejdzie tylko pod 148. Linia łańcucha 8100 to 52 , 8120 to 55.  Maja też inny Q-factor. Jak chcesz "szeroko mieć podparcie" to 8120. Jak liczysz na efektywność deptania w pedały to 8100.

Absolutnie ta tarcza co podałeś nie podejdzie. W 8100/8120 masz mocowanie tarcz DM

Jak przy Ali jesteśmy to taka

Tarcza Shimano DM 8100  Jak jesteś przeciętnym amatorem  to zapodaj 32. Jak masz moc w łydzie to 34/36

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mareckiabc napisał:

No właśnie raczej jestem laikiem i nie potrafię dobrać odpowiedniej.

Do tego roweru:

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel/p/184106

Oraz jaki suport powinienem kupić?

Pisałeś do mnie na prv wcześniej, że kupiliśmy ten sam rower bo była promka, jeśli szukasz do tego roweru który kupiliśmy taki sam to wcale nie jest ten rower co podałeś w linku.
Dobra juz czaje, ten nowy to dla żony, bo wzrost się chyba nie zgadza.

Edytowane przez Molekpl
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...