Skocz do zawartości

[SR Suntour hesc] Przerabianie roweru - error 07


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przerabiam rower na systemie SR Suntour hesc na nowy sterownik bo niestety stary wyzionął ducha. Kupiłem więc uniwersalny sterownik z wyświetlaczem s866 i podmieniłem go. Sterownik pokazuje błąd silnika e07 i wspomaganie pas nie działa. Nie posiadam mametki, ale nawet jak ona by zadziałała to dużo mi to nie da bo potrzebuje mieć wspomaganie pas. Dziwna zależnością silnika jest to, że jak załączę wspomaganie chodzenia to silnik się odpala i kręci ale tylko kiedy zamienione są 2 fazy silnika. Gdzy fazy są normalnie kolorami silnik słuchać że odpala ale nie kręci (chodzi o wspomaganie prowadzenia, na pas nie działa).

Dlatego piszę do was z zapytaniem co to może być? Może kos już miał podobny problem co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewałem czujniki halla w silniku ale po ich wymianie jest to samo. Zastanawiam się czy jest możliwość że czujnik pass padł. Na oryginalnym sterowniku był błąd e05 (błąd jednostki sterujacej). Przewody są ok bo jak załączę wspomaganie prowadzenia to silnik normalnie odpala I pokazuje prędkość (ale musza byc zamienione 2 fazy silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby mieć drugi działający zestaw żeby podmienić elementy. Jeśli jesteś z Trójmiasta, to mógłbyś do mnie przyjechać na testy.

Jeśli sterownik ma "self-learning", to może warto spróbować mu go załączyć.

Czy halle były testowane po wymianie?

Czy sterownik kupiłeś w zestawie z wyświetlaczem?

Edytowane przez ArtGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko żeby podjechać bo jestem z Koła (wielkopolskie). Nie miałem na czym przetestować czujników ale na ekranie pokazuje prędkość jak zakręci kołem. Odrazu napisze że sterownik jest z ekranem. Może ten self-learning by zadziałał, tylko nie wiem jak go załączyć. Możesz dać jakąś podpowiedź, bo instrukcja do tego sterownika jest średnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pokazuje prędkość, nie znaczy, że wszystkie halle są sprawne. Prędkość np. może brać z dodatkowego halla, służącego tylko do pomiaru prędkości.

Self-learning raczej nie rozwiąże problemu, ale spróbować można. Jeśli sterownik ma self-learning, to wychodzą z niego dwa pojedyncze przewody, które można ze sobą spiąć. Może daj link do opisu tego sterownika.

Czy ustawiłeś opcje w wyświetlaczu? Może np. masz wyłączony czujnik PAS :)

Czy masz multimetr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś tego typu jak w linku poniżej. Przewody 2 pojedyncze ma, więc mogę spróbować.

Szukałem w ustawieniach tego sterownika, ale z instrukcja znaleziona w internecie podobno PAS był załączony.

Tak mam multimetr, lutownice i większość potrzebnych narzędzi oprócz oscyloskopu.

W silniku są 4 czujniki - 3 działające z fazami silnika oraz 4 dajacy impuls raz na obrót koła. Te 3 od faz wymieniłem a 4 od obrotu nie jest podłączony - sterownik go nie obsługuję, więc raczej prędkość jest odczytywana z halli. Mogę zmierzyć jakie jest napięcie na nich.

https://allegro.pl/oferta/sterownik-z-kontrolerem-do-roweru-elektrycznego-14370271106?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAo7KqBhDhARIsAKhZ4uhwdfnBuaS5JB0xRHqGjo1YTakdbvaAN3uTFsrEz5ymPKk50M63RoEaAnM7EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler z linku ma "inteligent identification", czyli to pewnie self-learning, o którym pisałem wcześniej. Jak zewrzesz te przewody, to koło powinno zacząć się obracać, a kontroler ustawi sobie fazy i halle. Na rysunku jest też "master switch", to pewnie to samo co "key lock", "anti-thief", "ignition" itp. Żeby kontroler działał, te kable muszą być połączone.

 

Mimo to, że silnik kręci się na wspomaganiu prowadzenia, to sprawdziłbym multimetrem czy nie ma zwarcia i czy halle są sprawne. Tu jest dobrze opisane, jak to zrobić: https://electricbike.com/forum/forum/kits/golden-motor-magic-pie/110168-testing-bldc-motor-s-phase-wiring-hall-sensors-and-wiring

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...