Skocz do zawartości
  • 0

AXS - pomoc w zrozumieniu


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Proste - przerzutkami axs można sterować albo z klamkomanetek axs, albo z BlipBoxa (albo jeszcze ze sterownika pod rowery z prostą kierownicą, ze świata mtb, tylko to już wyłącznie w układzie 1x). W jednym systemie (na jednym rowerze) nie można mieć jednocześnie klamkomanetek oraz BlipBoxa (tzn. pewnie można, ale jeżeli przerzutki będą sparowane z BlipBoxem, to rola klamkomanetek w tym samym czasie ograniczy się wyłącznie do obsługi hamulców - nie da się nimi zmieniać biegów).

Edytowane przez HSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki. Nie wiem, to albo matołkiem jest ten inżynier ze SRAM, co to wymyślił, albo matołkiem jest ten, co pisał odp na halp desku, albo może to i ja jestem matołkiem? Kupy się to nie trzyma... Montuję BLIPBOX do guzików na lemondkę i nie mogę zmieniać biegów klamkomanetkami :) Ktoś coś się tu orientuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BlipBox montuje się w rowerach, które nie mają klamkomanetek - np. w rowerach czasowych z kierownicą typu bull horn i lemondką, gdzie nie ma w ogóle miejsca na zamocowanie klamkomanetek, bo nie ma baranka. W takich rowerach hamulce obsługujesz manetkami aero umiejscowionymi na końcach kierownicy, a biegi zmieniasz guzikami dowolnie rozmieszczonymi na kierownicy/lemondce/gdziekolwiek - do BlipBoxa możesz podłączyć do 4 przycisków satelitarnych.

BlipBoxa możesz też stosować w różnych dziwnych rowerach-wynalazkach, gdzie nie możesz, albo nie chcesz w ogóle stosować klamkomanetek ani sterowników mtb.

Jeżeli masz kierownicę typu baranek i masz zamontowane na niej klamkomanetki axs, to nie stosujesz w ogóle BlipBoxa. Jeżeli w takim rowerze chcesz zastosować dodatkowe przyciski satelitarne/sprinterskie - np. do zmiany biegów na lemondce, to podłączasz je bezpośrednio do portów w klamkomanetkach. Klamkomanetki red mają po dwa porty, stare force miały po jednym porcie, obecna generacja force'a chyba już nie ma portów. Rival nigdy ich nie miał, bo to z założenia były grupy amatorskie i jak ktoś chciał być bardzo pro, to miał kupić reda...

Są jeszcze wireless blips, których możesz używać nawet z klamkomanetkami bez portów, ale nie wiem, czy działają w 100% analogicznie do przewodowych blipów... nie mówiąc o bezsensie jednorazowych, nierozbieralnych produktów, które po wyczerpaniu baterii wyrzucasz do elektrośmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

No, i wywróciłeś mi ten piękny, zastrzeżony znak AXS... Bardzo Ci dziękuję, teraz wszystko zrozumiałem. Wiem, że są te jednorazowe blipy, ale ich nie zamontujesz tak fajnie jak guzików w środku lemondki, Pewnie jakieś wyjście to to jest, bo na bezrybiu to i rak ryba.

Co z tego, ze FORCE i RED ma dodatkowe porty, jak nie ma do tych przycisków takich długich przewodów, pewnie jak to przewód elektryczny, można by przeciąć, zlutować i zabezpieczyć termokurczką, tylko to jednak partyzantka jest. Tiaaa... Trzeba się cieszyć z tego co mam i nie kombinować he he

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

eTap Clics - czyli przyciski do montażu na końcach lemondki są w wersji 50 i 65 cm, ale nigdy nie wizualizowałem sobie, czy ten dłuższy jest wystarczający, żeby sięgnąć do portu w klamkomanetce. To musisz sprawdzić sam. Poza tym, jak słusznie zauważasz, to jest prosty przycisk i kawałek kabla, więc - nawet jeśli nie przedłużka typu zrób-to-sam - pewnie ktoś gdzieś na przysłowiowym Aliexpress już to oferuje w dowolnym rozmiarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Pewnie to jakoś nawet można by ładnie ogarnąć https://imgbox.com/s6dIbYZw  Ciekawe na ile ta bateria starcza? Lubię mieć precyzyjnie dobrane przełożenie i bym tym dość często klikał. W tym sezonie przejadę 4k km i jak to na jeden ma starczyć, to trochę faktycznie bezsens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...