Skocz do zawartości

[rower fitness] Kands Pure czy Lazaro Aero V3?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam pierwszego roweru do ok 2-2,5k. Po lekturze forum wyeliminowałem uginacze więc wybór raczej w stronę fitnes. Trasy to głównie asfalt, ścieżki rowerowe trochę szutru i niewiele lasu. Znalazłem dwa modele nad którymi się zastanawiam:

1. LAZARO AERO V3 - za tym przemawia alivio, octalink,

2. KANDS PURE - tu z kolei hydraulika, linki w ramie.

Co byście wybrali i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3tyg temu zamówiłem V3 i dopiero kandsa zauważyłem następnego dnia ale mimo wszytko i tak wybór padłby na V3, lepszy osprzęt i wygląd oraz geometria o wiele lepiej mi pasowały. nie jeżdżę w ciężkich warunkach pogodowych więc brak tarcz mi nie przeszkadza. fakt linki w ramie byłyby miłe w V3 ale do przeżycia. Pierwsze 50km za mną i naprawdę jestem zadowolony z wyboru. Na przyszły sezon tylko zmienię sobie chwyty na jakieś ergonomiczne z rogami i może sztyca i/lub mostek amortyzowany

w porównaniu do poprzedniego roweru ok 4km/h szybciej no i o wiele lżejszy rower ale zmieniałem stary komunijny 24 letni MTB, nawet podjazdy pod górkę stały się nawet przyjemne

https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-pure-_pid=603 tu masz kandsa w dobrej promocji aktualnie

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz jak się do kandsa przymierzyć to kands 52  to prawie jak lazaro 21 i kands ma mniejsze odległości między sztycą a kierownicą czyli trochę bardziej wyprostowana pozycja wychodzi z tego co patrze po wymiarach.

myślę że na co wybór nie padnie to będzie dobry a wymienić korbę w kandsie jak go kupisz  za 300zl taniej to też nie jest chyba duży problem

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mniej więcej 10 lat przewija się motyw "dziwnej geometrii" kandsów / lazaro i reszty ich "klonów" które się w międzyczasie przewinęły przez rynek.

Prawda wygląda tak, że pierwsza ich seria (kands  maestro / lazaro integral od około 2012 i później) istotnie miała dłuższe ramy w zestawieniu z większością konkurencji. Druga seria (~2015+ ) modeli podstawowych (nazwijmy je flagowymi) została skrócona i ramy dostały "garba" (lazaro na nowej ramie otrzymał nazwę x-force), a ramy wcześniejsze (pewnie z zapasów) znalazły zastosowanie w modelach "pobocznych" . Część lazaro w tym okresie miała ponadto "dziwny" kąt podsiodłówki.

Dalsza ewolucja (głównie dołożenie hamulców hydraulicznych) tylko pogłębiła zamieszanie  :)  bo nowe modele funkcjonowały (i funkcjonują) równolegle do starych, a ich kompletacje mogą się różnić rok do roku. 

Rzucanie hasła o "dziwnej geometrii" w przypadku każdego kandsa czy lazaro o którym się pisze  (tu mamy sztywne widelce więc ramy są zupełnie inne ) jest przesadą - wystarczy rzucić okiem   :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A co byś się chciał dowiedzieć? Nie mam i miał nie będę, ale po pierwsze to wydaje mi się, że osobą kupująca taki rower jest "jednorazowym" użytkownikiem forum, a po drugie co masz na myśli pisząc "wrażenia"? Pytam z ciekawości 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz ? I mieć nie będziesz? To "wydaje mi się" że Twoja opinia jest tu zupełnie zbędna Panie pro rider :)

chciałem zapytac o opinie kogos kto już posiada ten model i przejechał na nim trochę km:) czy faktycznie w tej cenie jest to opłacalny zakup.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...