Skocz do zawartości

[2000] rower trekkingowy dla drobnej kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o polecenie roweru dla drobnej kobiety, 157 cm wzrostu, 45 kg wagi. Rower ma być w miarę lekki, błotniki i bagażnik mile widziane. Potrzebuję go do poruszania się w mieście i na weekendowe wypady z córką. Ostatnia styczność z jazdą na rowerze - 10 lat temu :D Entuzjazm dziecka sprawił, że i ja chciałabym wrócić do jazdy. Chciałabym się zmieścić w cenie do 2000 zł (2500 max).

Wstępnie patrzyłam na Kross Trans 2.0 (widzę, że w Krossach można wybrać ramę 15'') i Romet Gazela, ale zupełnie nie orientuję się w innych markach. Czy moglibyście coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - zauważyłam, że tamten temat dotyczy rowerów crossowych, a ja w sumie proszę o bardziej ogólną poradę - chciałam usunąć tamten post, ale niestety nie da się tego zrobić.

Elops 500 nie jest dostępny w najbliższym Decathlonie, a szkoda, bo wygląda interesująco... Natomiast z Decathlonowych propozycji ciekawie wyglądają też Riverside 120 i 500 - brakuje im co prawda bagażnika i błotników, ale to pewnie można dokupić luzem. Czy na nie też warto zwrócić uwagę? Oba są dostępne w rozmiarze S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie  -  lepiej się wychodzi na zakupie crossa i dołożeniu błotników itd, niż na gotowym trekingu, zazwyczaj mają one gorszy osprzęt przy zbliżonej sumarycznej cenie. 

"Amortyzatory" w tych pieniądzach są bez sensu - zwlaszcza gdy niewiele ważysz.

Ja bym się skłaniał ku authorowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pablo59 napisał:

Generalnie  -  lepiej się wychodzi na zakupie crossa i dołożeniu błotników itd, niż na gotowym trekingu, zazwyczaj mają one gorszy osprzęt przy zbliżonej sumarycznej cenie. 

"Amortyzatory" w tych pieniądzach są bez sensu - zwlaszcza gdy niewiele ważysz.

Ja bym się skłaniał ku authorowi...

Przyznam, że ten Author najmniej mi pasuje wizualnie ;) A ten aspekt też się dla mnie liczy. Poza tym chciałabym przetestować przed zakupem, muszę sprawdzić czy gdzieś w pobliżu mają tę markę.

 

XC100S, bardzo fajnie się prezentuje - jak rozumiem, sprawdza się i polecasz? :) 

Edytowane przez nolaste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając że serwis bardzo szybko wymienił części na nowe a dodatkowo w tym czasie rower jeździł nie można uznawać tej sytuacji za problem więc... 

Tak polecam. 

Ale zaznaczam że może być konieczność wymiany hamulców, koszt od 200 PLN  i wymiany opon, koszt od 150 PLN. 

Może jednak nie będzie takiej potrzeby, kwestia upodobań. 

Ostatnia sprawa to rower nie jest lekki ale j.w. 

Wszystko może się wyjaśnić w Decathlon.  

Za 50 PLN na dobę można też ten rower wypożyczyć w Decathlon Rent. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...