Skocz do zawartości

[Damper] rockshox deluxe select + -zapowietrzony


Canyonneuron5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze do was z następującym problemem. Otwórz w moim canyon neuron 5 zauważyłem dziwna moim zdaniem prace dampera ( to jest mój pierwszy full wiec nie mam doświadczenia jak to powinno wyglądać). Podczas siadania na rower czy nawet uginaniem dampera rękami w pewnej fazie pracy dampera słychać dziwny dźwięk i damper przestaje stawiać opór (zapada się ) przez jakieś 10% jego skoku i znowu później stawia opór . Taka sytuacja występuje w jednym miejscu pracy dampera , pomiędzy 10% a 20% ugięcia dampera ( szacuje ze od około 10% ponieważ podziałka na damperze zaczyna się od 20%). Taka praca tak mi się wydaje była od początku zakupu roweru chociaż nie wiem czy podczas pompowania pierwszy raz dampera czegos nie popsułem bo powietrze było wpuszczone z niego a ja kręciłem pokrętłem tłumienia i tez uginalem pare razy damper który praktycznie miał chyba znikome ilości powietrza. Mimo tego napompowalem damper do około 160psi i jeździłem pół roku . Około miesiąc temu miałem okazje przejechać się trekiem fuel ex5 z tym samym damperem tylko skokiem 55mm a nie 50mm i tam nie zauważyłem takiej przypadłości. Nakupiłem sprzętu i zrobiłem serwis dampera tzn. Wymieniłem olej z puszki i z tłoka (nie wiem jak to się fachowo nazywa,komora ifp chyba ) poskładałem wszystko w całość i nadal występuje ten sam efekt. Czy ktoś ma doświadczenia z czymś takim ? Czy to normalne ? Jeżeli nie czy można to jakoś wyeliminować ? Jestem świadom ze mogłem popełnić jakiś błąd począć serwisu lecz damper chodzi jak chodził ani lepiej ani gorzej . 
Taka praca jest trochę irytująca bo nie mogę ustawić dobrego sagu a jak już się sag zgadza to damper wydaje mi się za twardy  , znowu jak damper dopasuje tak że czuje że jeżdżę na fulu i fajnie wybiera nierówności to podczas siedzenia czy stania tracę dość sporo skoku i pewnie płynności działania  

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...