Skocz do zawartości

[pedały] platformowe z Aliexpress na 4 łożyskach


Odi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Cześć! Często pojawia się problem wyboru dobrych platform więc może moim wpisem ułatwię niektórym podjęcie decyzji.

Źródło zakupu - Aliexpress.

Cena - ok. 135 zł.

Czas użytkowania - 5 lat z hakiem, ok. 1200 km rocznie w każdych warunkach przez okrągły rok. Rower na dojazdy do pracy.

Chciałem coś trwałego stąd wybór pedałów na 4 łożyskach maszynowych. Aluminiowe piny niestety w mojej ocenie nie sprawdzają się zbyt dobrze. Przyczepność do podeszwy jest w miarę dobra na początku, ale pogarsza się z każdą jazdą wraz z tym jak się wycierają. Dlatego po niedługim czasie zastąpiłem je wersją stalową z nierdzewki - wkręt dociskowy M4 x 8 plus niska nakrętka do skontrowania (otwory na piny są na wylot). Wygląda dobrze, przyczepność zapewnia doskonałą. Ok. 20g więcej, ale efekt bardzo zadowalający.

Po ponad 5 latach użytkowania bez uwag poza wspomnianymi pinami postanowiłem zajrzeć do środka bo jeden z pedałów zaczął się minimalnie głośniej kręcić. Nie dziwne bo czerwona nakrętka była słabo dokręcona przez co do środka dostawała się woda i zrobił się bałagan. Dlatego polecam od razu po zakupie sprawdzić dokręcenie nakrętek a najlepiej uszczelnić to połączenie smarem lub taśmą teflonową co zapewni łożyskom długowieczność. Serwis jest łatwy pod warunkiem użycia odpowiednich narzędzi. Czerwoną nakrętkę odkręcamy imbusem 6mm, ona dociska zamontowaną głębiej aluminiową tulejkę likwidując luz. Tulejkę musimy wyjąć, żeby długą nasadką 8mm odkręcić nakrętkę. Jej wyjęcie sprawiło najwięcej trudności, bardzo przydał się widoczny na zdjęciu haczyk. Potem zostaje już tylko wypchnąć łożyska. Serwis moim zdaniem dużo przyjemniejszy, łatwiejszy, szybszy jak czegokolwiek na kulkach. Wymiary łożysk: 6x13x5 i 10x15x4 (po 4 szt. każdych na komplet pedałów). To był dobry zakup.

pedały Aliexpress 2023_08 (02).jpg

pedały Aliexpress 2023_08 (03).jpg

pedały Aliexpress 2023_08 (08).jpg

pedały Aliexpress 2023_08 (12).jpg

pedały Aliexpress 2023_08 (13).jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...