Skocz do zawartości
  • 0

buycycle.com opinia.


Gość fff

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też się zastanawiam nad tym buycycle. Poluje na Cannondale Topstone i widzę jakiś rodak z Gdyni sprzedaje fajny model https://buycycle.com/pl-pl/bike/topstone-carbon-5-2021-1 .

Niby dokładnie opisany stan, ziomek odpisuje na pytania. Jak myślicie? Spoko się wydaje, w porównaniu z OLX, że można zwrócić w razie czego rower, a przesyłka jest ubezpieczona.

image.thumb.png.9866ed8fbd74e2136c32455b265311e7.png

Dajcie znać jeśli już coś kupowaliście/sprzedaliście od nich. Wydaje się to bardziej legitne niż kupowanie w ciemno na olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Bogdan607

Cześć, właśnie przyszedł mi rower kupiony na buycycle, przyznam szczerze że trochę się obawiałem, ponieważ wysyłka od sprzedającego była mocno opóźniona, w regulaminie piszą że sprzedający ma 5 dni na spakowanie i "ustalenie terminu odebrania przez kuriera". Po zakupie w dniu 5.09 dostałem maila od buycycle że ustalili ze sprzedającym termin wysłania na 19.09. Na szczęście 19.09 rower został wysłany i mogłem śledzić przez tracking gdzie aktualnie się znajduje. Co prawda tracking dalej pokazuje że rower jest w Warszawie a ja już wczoraj (22.09.) na nim śmigłem 😁Przed kupnem zapytałem jeszcze szwagra który mieszka w Niemczech o opinie na temat buycycle. Co prawda nie znał tego serwisu ale poszukał i mają tam same dobre opinie. 

Poza opóźnieniem wysyłki przez sprzedającego nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko jest ok, rower bajka w idealnym stanie, tak jak to było w ogłoszeniu. Byłem z nim u znajomego w serwisie, wymienił mi tylko suport ponieważ jedno łożysko już nieładnie pracowało. Zamieszczam link do kupionego roweru, nie wiem ile jeszcze będzie aktywny.

Koszt roweru ok 4900 PLN, ubezpieczenie ok.200, przesyłka 400.

Pozdrawiam 

https://buycycle.com/de-de/bike/jealous-al-100-sl-2021-42336idget spanWidget span

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.09.2023 o 12:55, Gość Bogdan607 napisał:

Cześć, właśnie przyszedł mi rower kupiony na buycycle, przyznam szczerze że trochę się obawiałem, ponieważ wysyłka od sprzedającego była mocno opóźniona, w regulaminie piszą że sprzedający ma 5 dni na spakowanie i "ustalenie terminu odebrania przez kuriera". Po zakupie w dniu 5.09 dostałem maila od buycycle że ustalili ze sprzedającym termin wysłania na 19.09. Na szczęście 19.09 rower został wysłany i mogłem śledzić przez tracking gdzie aktualnie się znajduje. Co prawda tracking dalej pokazuje że rower jest w Warszawie a ja już wczoraj (22.09.) na nim śmigłem 😁Przed kupnem zapytałem jeszcze szwagra który mieszka w Niemczech o opinie na temat buycycle. Co prawda nie znał tego serwisu ale poszukał i mają tam same dobre opinie. 

Poza opóźnieniem wysyłki przez sprzedającego nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko jest ok, rower bajka w idealnym stanie, tak jak to było w ogłoszeniu. Byłem z nim u znajomego w serwisie, wymienił mi tylko suport ponieważ jedno łożysko już nieładnie pracowało. Zamieszczam link do kupionego roweru, nie wiem ile jeszcze będzie aktywny.

Koszt roweru ok 4900 PLN, ubezpieczenie ok.200, przesyłka 400.

Pozdrawiam 

https://buycycle.com/de-de/bike/jealous-al-100-sl-2021-42336idget spanWidget span

też właśnie zastanawiam się nad zakupem tam roweru. Buycycles podobno wysyła materiały do spakowania roweru. Jak twoim zdaniem to wygląda, paczka przyszła w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam rownież mam przyjemność lub niefart kupować tam rower  jak na razie nie ma się za bardzo cieszyć  rowerek został zamowiony 16 sierpnia  wiec minelo juz prawie 2 miesiace a roweru na razie nie mam  ale po kolei ..    a wiec tak jak napisalem  16 sierpnia kupiony  po czym standardowo sprzedawca ma dobe na potwierdzenie sprzedazy  po czym termin odbioru od sprzedawcy  zostal ustalony na 29 sierpnia ( rowerek jechal z Portugalii )  i tego wlasnie dnia dostaje maila od buycycle ze sorry ale z powodu opoznienia dostawy materialow pakujacych do sprzedawcy wysylka nastapi w terminie pozniejszym  finalnie  rower zostal odebrany 13 wrzesnia a 20 wrzesnia dotarl do siedziby głownej Buycycle czyli do Monachium ciekawostka jest ze wiekszosc trasy  paczka leciala samolotem    i od 20 wrzesnia  rowerek stoi tam caly czas czekajac na inspekcje  dzisiaj mamy 5 pazdziernika czyli bedzie juz 2 tygodnie  i na razie czekam   podczas calego procesu  wyslalem pare ponaglajacych maili do buycycle  odpowiadaja bardzo roznie  czasami tego samego dnia  max trzeba czekac nawet 4 dni  ano pewnie spytacie czemu tak dlugo to trwa  no coz mozna tylko gdybac   bo sezon rowerowy - duzo zamowien    bo malo ludzi maja zatrudnionych    bo caly czas sie rozwijaja  otworzyli sie na rynek USA    ciag dalszy epopei nastapi...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a wiec ciag dalszy nastepuje  rowerek przyjechal 11 pazdziernika  niestety sprzedawca nabujal opis  krotko mowiac przyjechal model o rok starszy niz bylo to napisane w opisie a wiec i specyfikacja jest zupelnie inna  co ma istotne znaczenie w przypadku zwrotu roweru lub jakiejs rekompensaty  na sczescie stan roweru jest w miare ok tak jak mniej wiecej bylo napisane  tylne kolo nadaje sie do centrowania  jest maly luz na kasecie ale po za tym wizualnie i technicznie jest ok    i sklanialbym sie raczej do zatrzymania roweru u siebie pod warunkiem pewnej rekompensaty pienieznej   co moze potrwac troche  z uwagi  na powolna komunikacje mailowa     cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolejny i ostatni juz wpis   po kolejnych paru mailach w ktorych opisalem jak wygladal caly proces i propozycja rekompensaty i  wystawieniu negatywnego komentarza na trustpilot  w koncu ktos sie ze mna skontaktowal i przyznal mi we wszystkim racje jako ze niechcialem zwracac roweru bo wiedzialem ze moze to byc powolny proces zgodzono sie na zaproponowana przeze mnie kwote    wydaje mi sie ze moglem nawet zazadac troche wiecej  i nie robiono by problemow   pieniadze zostaly wyplacone na konto bankowe

na dzien dzisiejszy nie polecam tej platformy    na pewno kupujacy ma bardziej pod gorke  niz sprzedajacy  zdecydowanie widac ze maja za malo ludzi zeby obsluzyc ludzi z calej europy i jeszcze USA   dodatkowo takie mam wrazenie odstraszaja ich maile pisane po angielsku   jest to niemiecka firma badz co badz      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...