Skocz do zawartości

[Do 15 tyś max] elektryk dla żony cross/mtb


Rekomendowane odpowiedzi

W ofercie sklepu Mocne rowery widzę jakiegoś KTM-a z ramą unisex i silnikiem Performance Cx za 15 tyś, ale raczej ten silnik i Shimano,8000 to wyższa półka cenowa ( także Yamaha X2 i X3 ) Zamierzacie jeździć po Alpach że szukasz topowych napędów? Weź pod uwagę że im większy moment obrotowy tym większe zużycie prądu. Napęd Yamahy daje według mnie odczucia najbardziej zbliżone do jazdy bez wspomagania, najlepiej zachowuje się po wyłączeniu wspomagania, ma bardzo delikatne odłączenie wspomagania po 25 km/ h i jest trwały - ja zrobiłam ponad 16 tyś bez żadnych problemów, moja żona 14,5 też bez problemów, sprzedała bo chciała ramę Easystep i teraz ma Bosch Performance Cx, na pewno jest bardziej prądożerny, nasze standardowe kółko wokół domu ( 48 km) robiła na 20% baterii 400Ah, a obecnie na 15% baterii 750 Ah i to po zmniejszeniu stopnia wspomagania - Yamaha ma standardowo 50% na E i 100% na E+, Bosch 65% na E i 130% na Tour, obecnie ma zmniejszone o 1/5.

 

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrWie 

Po alpach niekoniecznie, ale czasem trasa w nasze rodzime góry  😄 wypady głównie 4-5 dniowe po plaskich traskach  z sakwami przy dziennej jeździe na ok 100 - 130 km. 

Ok dziękuję za rozjaśnienie dokładnie tematu silników i poboru mocy. 

Raczej na tego Liv się skusze tylko teraz mam dylemat czy iść w model Tempt E + czy Vall E+1, rozważałem jeszcze temat Rove E+ niestety nie ma ramy xs a taką potrzeba no i podzespoły na alivio więc szukam coś na mocniejszych podzespołach i już z powietrznym amorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty na czym - bo pod górę za elektrykiem każdy zdechnie - ja po pierwszym większym podjeździe wiedziałem że też potrzebuję elektryka, jak mieliśmy dwa identyczne rowery to zużywałem o połowę mniej prądu i jechaliśmy równo. No chyba że Twoja żona w ogóle nie jeździ, wtedy ogarniesz na analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze rowery typu SL, na razie głównie Specialized, ale w przyszłym sezonie powinien być wysyp bo Bosch wprowadził silniki z serii SX - 55Nm silnik + bateria 400 Nm waży 4 kg, rowery schodzą poniżej 20 kg, a do podjazdów zupełnie wystarczy. Jak my kupowaliśmy to takich nie było, jak zajeżdżę swój to taki kupię.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...