Skocz do zawartości

[przerzutka] Regulacja przerzutki, problem, 9 rz.Alivio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z regulacją tylnej przerzutki 9 rzędowej Alivio, problem pojawił się  po wymianie łańcucha, linki były  wymieniane więc ich nie biorę pod uwagę. Przy regulacji 9,8,7 wchodzi idealnie, problem zaczyna się przy biegu 6 i pod obciążeniem, żadna regulacja nie pomaga i teraz :

1. Czy problemem może być kaseta , ma ona przebieg 4900 km,  raczej na asfalcie i drogach ubitych.

2. Tylna przerzutka może mieć już słaby naciąg, ma ona 7 lat ?

3. Możliwe że pomyliłem się o jedno ogniwo za dużo, łańcuch 114 ogniw, odjąłem 3 i do tego poszła spinka, napęd 3*9

 

Ktoś ma pomysł co to może być, na co stawiacie ?

 

ManetkiSHIMANO ALTUS M370/ACERA M445
Przerzutka przedniaSHIMANO ACERA M390
Przerzutka tylnaSHIMANO ALIVIO M4000
HamulceSHIMANO ACERA M447 (HYDRAULICZNE)
Kaseta / WolnobiegSHIMANO ACERA HG200-9 / 11-34T
ŁańcuchSHIMANO HG53
Mechanizm korbowySHIMANO ACERA M391 / 42X32X22T / OSŁONA
Oś suportuTH / 7420ST-S / ŁOŻYSKA MASZYNOWE / PODWÓJNE USZCZELNIENIE
Koła  Shimano Deore WH-MT500-CL-R-275
Opony Schwalbe Hurricane 

 

Edytowane przez Ghost80
poprawa błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykluczył punkt 3, jedno ogniwo w tą czy w tą w przerzutce, która musi obsłużyć 3 zębatki z przodu nie robi różnicy .

Dopiero co wymieniałem łańcuch w moim trekingi 3x10 z nie wiem jakim przebiegiem ale przymiar na 0,75 wpadał bez zająknięcia.  Początkowo też się dziwnie zachowywał już myślałem, że kaseta do wymiany ale po parunastu kilometrach się ułożył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 21:23, Kettler napisał:

Myślę, że masz zjechane mniejsze zębatki bo na nich się najczęściej jeździ, kaseta Alivio 9s to nie majątek …

Miałeś rację, zęby mocno spiłowane i nowy łańcuch przeskakiwał na zębatkach, po wymianie kasety zero problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...