Skocz do zawartości

[Canyon Grand AL 2015] wymiana amortyzatora, adaptacja do tapered


Wugie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Canyon Grand AL (o ile dobrze pamiętam to 4.9) zakupiony w 2016, rocznik modelowy 2015. Rower użytkowany był dość intensywnie w okresie około zakupowym, potem trochę stał w garażu. Obecnie wrócił do łask - na tyle że zacząłem ponowne starty w Bike M. - z dość dobrym rezultatem. 

Chce wymienić w tym rowerze amortyzator - obecnie jest uginacz RS XC30. Zastanawiam się nad RS Recon RL, ewentualnie RS Reba RL - obydwa 100mm. Problem w tym, że główka ramy jest prosta  na 11/8", z kolei większość nowych amortyzatorów produkowana jest już ze sterówką taperowaną. 

Pytanie do Was - czy do tej ramy warto w ogóle rozważać zakup amortyzatora ze sterówką tapered + zastosowanie adapterów (sterów) 11/8 -> tapered ?

Taki zabieg pozwoliłby mi ewentualnie na przerzucenie w przyszłości amortyzatora do jakieś nowszej ramy. Z kolei zakup amortyzatora z prostą rura zamyka taką możliwość. 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię równiez wymiana przedniej piasty na taką w standardzie 15x110 mm. 

Jeśli Recon, to tylko Gold, bo Silver ma kiepskiej jakości powłoką górnych goleni, którą łatwo uszkodzić. 

Jak sam stwierdziłeś, amortyzatory z prostą sterówką nie sa przyszłościowe, a oprócz tego do wyboru jest zaledwie kilka modeli.

Gdyby cena zakupu amortyzatora, sterów i piasty zbliżyła się do 2500 zł, to lepiej by było zacżąć zbierać na nowy rower:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-120-nx-eagle-aluminiowa-rama/_/R-p-330101

Edytowane przez Galvatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiej odpowiedzi się spodziewałem... i obawiałem... 😐

Wygląda na to że jeżeli chce myśleć o widelcu w miarę jakościowym opieram się o granicę opłacalności inwestowania w rower. Z kolei montaż wszystkiego co poniżej RS Recon Gold to teoretycznie upgrade, jednakże z szansą że długo nie pojeździ a tym bardziej nie będzie sensu przekładania tego do ewentualnej "przyszłej" ramy (na czym w sumie mi zależało). 

Do tej pory nie specjalnie patrzyłem w stronę nowych rowerów, z uwagi na to że ta rama którą mam po prostu mi odpowiada i jest w zupełności wystarczająca dla moich umiejętności. Inna sprawa że uważałem że aby znaleźć coś sensownego musiałem dysponować przynajmniej 7k pln, a które aktualnie mi nie zalega w szafie ;)

Nie wiem czy nie pójdę w kierunku zakupu RS Recon Silver w wersji z prosta sterówką i QR (obecnie do zakupienia w cenie niewiele ponad 1k pln) - tak aby mimo wszystko przejść ze sprężyny na powietrze , podnieść komfort jazdy i dalej sobie jeździć, w między czasie zacznę zbierać kasę na nowy rower.

BTW - nie zdawałem sobie sprawy ze Rockridery mają takie pozycje jak ten 120 NX. Respect dla Decathlon'a, bo wygląda na to że "topowe" marki mogą mieć problem na poziomie entry/średnio zaawansowany - tylko trzeba chwilki czasu żeby odczarować Rockridery jako typowo "marketowe". Takie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...