Skocz do zawartości

[Magura MT7] Cieknący tłoczek w zacisku


buchu300

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z Magurami MT7. Kupiłem używany rower na początku zimy i chciałem przygotować go w pełni do sezonu, z racji, że po przeglądzie ramy i zawiasu okazało się, że wszystko było trochę już zmęczone życiem i dawno nie widziało świeżego smaru, to postanowiłem, że przeleję też hamulce świeżym olejem.
Zaznaczę też, że już wcześniej klamka tylnego hamulca była bardziej miękka od przedniego.

Przelałem je od dołu do góry olejem mineralnym shimano (wcześniej był Royal Blood, bo w przepracowanym oleju, który spływał do kubeczka na klamce można było zobaczyć lekko niebieski kolor 😬). Klamki zrobiły się trochę twardsze, ale tylna wciąż była miękka jak wcześniej. Pojechałem następnego dnia na trasy i okazało się, że hamulce praktycznie nie działają i są całe obsmarkane w oleju.

Dzisiaj posprawdzałem jeszcze raz, czy na pewno dokręciłem śrubę od odpowietrzania i wypaliłem klocki z oleju, ale z ciekawości wsadziłem między tłoczki dystans i zacisnąłem klamkę i okazało się, że z jednego z tłoczków leci olej z bąbelkami powietrza.

Czy da się coś z tym zrobić? Szukałem w necie rozwiązania tego problemu, ale ciężko coś znaleźć. Zacisk kwalifikuje się na złom, czy można go jeszcze jakoś uratować?

Mam nadzieję, że uratujecie mi majówkę 😄

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamilodirt napisał:

uszczelka się uszkodziła, na aliexpress poszukaj

A która mogła się uszkodzić? Czy macie jakiś schemat budowy tych zacisków? Ja nie mogę się tego w internecie doszukać.

Na aliexpress jest z tego co widzę tłoczek z uszczelką ale do klamki. A mi cieknie tłoczek w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja właśnie takie coś zrobiłem i wyszło, że cieknie jeden tłoczek od strony przeciwnej do tej, co jest śrubka do odpowietrzania. Znajomy ma gdzieś w garażu uszkodzony zacisk od jednotłoczkowych magur, spróbujemy dzisiaj to rozebrać i zobaczyć, czy coś się uda przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...