Skocz do zawartości

[Spodenki] Źle dopasowane spodenki rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem w Decathlonie spodenki rowerowe na szelkach. Niestety są one na tyle źle dopasowane że żelowa wkładka jest przesunięta mocno do przodu. Jej tył kończy się w połowie siodełka. Przez co dolna cześć pośladków nie ma żadnej amortyzacji i opiera się bezpośrednio na twardym siodełku. Przesuwanie żelowej wkładki jest bez sensu gdyż kilka minut jazdy i znów się przesuwa do przodu. 

 

Moje pytanie czy ktoś może polecić spodenki na szelkach które mają przesuniętą wkładkę żelową bardziej do tyłu? Jestem większą osobą, 125kg, więc rozmiar też musi być słuszny. 

Ewentualnie jakieś wygodne siodełko na dłuższe trasy (40-60km). Aktualnie siodełko to Bontrager Sport, a rower Trec Dual Sport 2 (crossowy). 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przymierzyć przed zakupem bądź kupić przez internet z możliwością zwrotu. Ze swojej strony mogę polecić centrumrowerowe. Swego czasu zakupiłem u nich kilka par spodenek. Przymierzyłem, jedne zostawiłem, resztę odesłałem - szybciutko oddają pieniążki. Oczywiście towar musi być w stanie jak nowy. W trosce o następnego klienta dobrze wziąć prysznic przed przymiarką.

Bontrager Sport nie jest złym siodełkiem. Sprawdza się w pochylonej pozycji. Z polecaniem siodełek i spodenek to dość śliski temat - to co jednemu pasuje dla innego będzie niewygodne. Inna pozycja, inny rower, inna budowa ciała. Chociaż poleciłem kilku osobom siodełko do jazdy turystycznej i poza jedną osobą wszyscy są zadowoleni - Ergon ST Gel: https://www.ergonbike.com/en/product-details.html?anr=44040030&s=stgel&a=saettel Siodełko Ergon-a w przeciwieństwie do większości z dużą ilością wypełnienia jest twarde więc nie ugina się pod tyłkiem i nie ma efektu że po tym jak na nim usiądziemy siedzimy na skorupie. Jednak nadaje się tylko do pozycji dość wyprostowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel dziękuję za odpowiedz. Jeśli nikt nie zaproponuje konkretu to zrobię jak mówisz i będę zamawiać z możliwościami zwrotów aż nie trafię na coś odpowiedniego. Jeśli nic odpowiedniego dla mnie się jednak nie trafi to zamówię sobie to siodełko. Liczyłem że może ktoś zna model spodenek gdzie żelowa wkładka jest celowo przesunięta w stronę tyłu spodenek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości spodenek jest dobrze wszyta ale zdarzały mi się modele gdzie była za bardzo z tyłu lub z przodu. Dlatego trzeba mierzyć. Poleciłem centrumrowerowe bo mają spory wybór i można podczas jednej wysyłki zmierzyć od razu kilka różnych. Przy okazji ma się porównanie. Mierzenie w domu a nie w sklepie ma też ten plus że robimy to w wygodnych warunkach i niespiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...