Skocz do zawartości

[4500] mtb/cross asfalt 70%/szrut 30%


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat tego Superiora użytkuję od połowy zeszłego roku jako drugi rower w "stajni" obok gravel'a. Ja używam go zgodnie z jego przeznaczeniem jako sprzęt przede wszystkim terenowy, ale zaskoczył mnie swoją uniwersalnością i tym jak gładko radzi sobie też na asfalcie czy ścieżkach. Oryginalne opony Smart Sam wydawały mi się bardzo terenowe, ale radzą sobie dobrze też na twardych nawierzchniach, są nawet stosunkowo ciche. Ogromnym plusem jest napęd 2x10, 36-26 x 11-42, nie brakuje ani szybkich, ani wolnych przełożeń. Wadą na pewno jest masa, ciężkie są szczególnie koła. Po wrzuceniu kół z gravel'a Fulcrum R7 masa spadła o 0,9kg... Są mocowania do bagażnika co w obecnych mtb jest już rzadkością. Z wad można też wspomnieć o braku sztywnych osi. 

Inną sprawą jest, że przy takich proporcjach użytkowania, czyli przewadze asfaltu, warto jednak postawić na rower crossowy.

Edytowane przez el_gregorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalbartkowiak oprócz Botecchi, która jest fitnessem, czyli rowerem w pełni sztywnym, to oglądasz same rowery górskie. 

Warto na pewno rozważyć Riverside 920 z Decathlonu, rower bezkonkurencyjny wpod względem cena / wyposażenie. Ma też miejsce na grubą oponę.
https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-329787?mc=8610495&srsltid=Ad5pg_Hfqm-N3FhkoZVlLX-XjoGrXrQQtHJtzcrMwsgtJ4mqSmjQQGSxd8g

Polecany powyżej Giant Roam 1 też warty swojej ceny: https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-giant-roam-1-disc-2023?gclid=CjwKCAiAxvGfBhB-EiwAMPakqg2_4Qrb6MFbn6yi6Vyt7MMAQxrbu69b2ijpGZ41qwXLz1lttOhjUhoCiT0QAvD_BwE

I ewentualnie bardziej "egzotyczny" Polygon Heist X5: https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x5?gclid=CjwKCAiAxvGfBhB-EiwAMPakqoB4MBm9zOlrIrm_k7QEzK76smE1FFnk6ntmTmrfldqmEJh9w-OGWBoCfgIQAvD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalbartkowiak warto przede wszystkim iść do sklepu, przymierzyć się do roweru mtb / xc i porównać go z crossowym

Rowery o które pytasz to głów ie "górale", a właściwie to bardziej rowery terenowe, które nijak się mają to proporcji 70/30, o jakich wspominasz.

Między crossówką, a góralem jest sporo różnic, przede wszystkim w pozycji jaką oferują, a tego się nie dowiesz siedząc przed kompem.

Jak już postawisz na dany typ roweru, np. crossówka, to pomiędzy markami w tym jednym typie rowerów, też będą spore różnice w pozycji jaką oferują.

A na takim rowerze, który przede wszystkim ma służyć do rekreacji, najważniejszy jest komfort użytkowania.

Każdy z nas jest inaczej zbudowany i ma różnie wyobrażenia w kwestii komfortowej pozycji.

Ja lubię się trochę pochylić i crossówkę mam zbliżoną geometrycznie do górala, inni zaś chcą bardziej się wyprostować i to nadal może być crossówka, ale już od innego producenta.

Ale tego czy dany rower będzie dobry dla Ciebie nie powiedzą Ci żadne dane techniczne, ani cena roweru.

Po prostu idź do jakiegoś sklepu, w którym mają więcej niż jedną markę rowerów i się przymierz / najlepiej przejedź na kilku różnych typach i modelach.

Jeżeli nadal będziesz miał wątpliwości to wróć na forum i zapytaj o konkrety - to jest jedyna opcja na uzyskanie konkretnej odpowiedzi, a nie rzucanie linków do specyfikacji, która i tak Ci nic nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Byłem w sklepach, sprawdziłem kilka rowerów. Dowiedziałem się co nieco więcej. Wśród kilku modeli znalazł się jeden za trochę więcej pieniędzy, ale siedzi mi mocno. Czy waszym zdaniem warto? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!;)

https://roweroza.pl/catalog/product/view/id/76291/s/rower-crossowy-polygon-heist-x7/?gclid=CjwKCAiAr4GgBhBFEiwAgwORrX6vnNKFqkS8z29Rqt9VE4VVBDMNGg16DSIEieWe3UA23L6-sN1bmRoCOP8QAvD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Polygon to bardzo ciekawy, dobrze skomponowany rower. Taki Cross bardzo zbliżony do mtb tj bardziej "sportowy", bardzo niska główka ramy, długa górna rura, napęd 1x11, ale z tarczą 36. Nie widzę nigdzie informacji jak grubą oponę przyjmie, seryjnie jest 45mm, wydaje się że jest miejsce na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...