Skocz do zawartości

[Zapięcie] Rozmiar u-locka i transport przy ramie


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem dwa u-locki, które by mi pasowały - jeden to Kryptonite New York Std (20,3 cm dł.), drugi to wersja dłuższa MC/LS (26 cm). Mam pytanko, który byście polecali? Czytałem dwie różne opinie na temat długości - jedni uważają, że im dłuższy, tym lepszy, bo łatwiej zapiąć do różnych przestrzeni, a drudzy, że im krótsza podkowa i im ciaśniej, tym "bezpieczniej" (mniejsza szansa na np. założenie dźwigni).

Czy 20,3cm do transportu po mieście wystarczy? Na wycieczki plenerowe i tak roweru albo nie zostawiam samopas, ewentualnie brałbym na takie eskapady mniej zabezpieczający, ale bardziej kompatybilny z otoczeniem łańcuch.

Jeżeli jednak radzicie wziąć wersję LS, to w jaki sposób mógłbym go domontować do ramy? Wewnętrzna strona trójkąta ramy jest zajęta przez sakwę i bidon, myślałem o jakimś montażu do boku ramy podsiodłowej (jeżeli nie zawadzałbym nogą przy pedałowaniu). Do tego modelu nie sprzedają uchwytu, więc musiałbym coś dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam innej firmy, długość 23 cm i 30 cm. W mieście ich nie używam, ale ten krótszy jest na tyle krótki, że rower musi być naprawdę blisko obiektu do przypięcia, a mam przecież 3 cm więcej. Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacje, gdzie byłby za krótki. Z drugiej strony, te U-Locki są tak ciężkie, że wożenie dodatkowych kilkunastu centymetrów stali, wydaje się też słabym pomysłem.

Jeżeli postawisz rower przy znaku drogowych, to takim 20 cm go przypniesz. No ale jeżeli podjedziesz pod płot, a kierownica będzie przeszkadzała, to takim 20 cm nic nie zdziałasz. Oczywiście, zawsze można "walnąć" rower byle jak, wtedy te 20 cm wystarczy. Widywałem czasami, jak ludzie wręcz wieszali rower na zapięciu.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj U-locka który nie ma w standardzie mocowania do ramy. I to takiego które Tobie będzie odpowiadać. Rzeźbienie potem czegoś samemu to strata czasu, pieniędzy, nerwów. Odnośnie długości - używam od kilkunastu lat takiego o długości 30 cm i moim zdaniem to optymalna długość. Nie zdarzyła mi się nigdy sytuacja żebym nie miał się jak zapiąć ale czasem muszę trochę pokombinować. Gdyby był krótszy to czasami musiałbym szukać miejsca do zapięcia, np. jakieś znaku drogowego bo do płotu nie dał bym rady przypiąć.

I tak przy okazji. Nigdy nie zapinaj roweru za koło - tylko za ramę. Nie będziesz miał problemów z koniecznością częstego centrowania.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...