Skocz do zawartości

[3500 zł Cross] Unibike Crossfire, Trek Dual Sport 2, Polygon Heist X2, a może żaden.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Stanąłem ostatnio przed takim dylematem. Jeżdżę obecnie na 4 letnim Lazaro Elitary V2 z 2018 r. Przejechałemna nim około 6-7 tysięcy kilometrów, głównie jako dojazdy do pracy plus około 20 procent jako wycieczki po okolicznych lasach.

Przy okazji rozglądania się za rowerem dla dziewczyny zacząłem się zastanawiać czy może i ja nie zmieniłbym roweru.

Przedział cenowy to około 3,5 tys. złotych. Rower crossowy z możliwością zamontowania bagażnika do sakw, bo chciałbym mieć możliwość zabrania większej ilości bagażu i rezygnacji z plecaka przy dłuższych wycieczkach.

W tej kwocie w oko wpadły mi 3 modele:

Unibike Crossfire 2022

Trek Dual Sport 2 2022

Polygon Heist X2 2022

Wszytskie są w bardzo zbliżonym budżecie. Wiem też, że obecnie są problemy z dostępnością, ale to nie jest zakup, który muszę zrobić jutro czy w przyszłym tygodniu. Spokojnie. Mogę powciskać we wszystkich możliwych sklepach powiadomienia o dostępności i czekać. W końcu chyba się gdzieś pojawią 😄

Niestety nie znam się na tyle, żeby porównać, który z nich jest najlepszy, zwłaszcza pod względem zastosowanego osprzętu, bo pod względem wyglądu to wiadomo, że Unibike ma bardziej tradycyjny kształt ramy, zaś Trek i Polygon bardziej świeży. Także jeżeli ktoś chciałby mi pomóc określić, który z nich (a może jeszcze jakiś zupełnie inny model, którego nie wziąłem pod uwagę) jest lepszy to byłbym bardzo wdzięczny.

No i pozostaje ostatnie pytanie. To znaczy czy jest w ogóle sens zmieniać to moje obecne Lazaro na któryś z wyżej wymienionych rowerów? Czy odczuję różnicę, jakaś poprawę jakości? Niestety nie mam zapisanej specyfikacji swojego Lazaro, ale dołączam tutaj kilka zdjęć obecnego osprzętu:  https://imgur.com/a/ZiTTYIE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu nie zmieniał. Ale jeśli już rozważasz te rowery to zwróć uwagę że Unibike z tej stawki jest bardzo ciężki waży ok 15 kg. czyli pewnie mniej więcej tyle co ten twój Lazaro, nie podobają mi się też te regulowane mostki - ciężkie to i raz dwa łapie luzy. 

W tym budżecie wybierałbym IMO pomiędzy Trekiem Dual Sport 2 a Giantem Roam 2. Fajne ramy, oba ważą troszkę ponad 13 kg, cena i osprzęt na podobnym poziomie oprócz tego nie jestem pewien co do Treka ale Giant przyjmie 50mm. kapcie.

Jak dobrze poszukasz powinieneś znaleźć jakieś pojedyńcze sztuki tego Roama (2021) za ok 3300. np. https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-giant-roam-2-disc-licznik-gratis-p-6619.html


Edit: No i oczywiście Riverside 920 z powietrzną sprężyną, ale dostępna jest już tylko S'ka :) https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...