Skocz do zawartości

[rower] 29" Hardtail do 6000


Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie z rana! Po 10 latach jazdy na moim małym 26 KROSS Level a6 z 2011 postanowiłem w końcu wymienić dwukołowca. Kompletnie nie znam się na sprzęcie, nie jestem w temacie. Zawsze skupiałem się tylko na jeździe, stąd moje pytanie w stronę bardziej obytych. Wybór również raczej padnie na hardtaila (choć zawsze marzył mi się taki full, ale stosunek jazdy po względnie równym terenie do górzystego to chyba 95 do 5 %). Jeżeli chodzi o teren w którym lubię się poruszać to przełaj gdy tylko jest taka możliwość, asfalt wybieram z braku innych możliwości. Natomiast jeżeli chodzi o dystans to od 40 do 100km (więcej na tych 26 było ciężko wykręcić, dlatego teraz stawiam na 29``). Na oku mam takie modele:

Trek X-Caliber 7
Kellys Gate 70
Scott Scale 970
Specialized Rockhopper Elite 29

Leżą mi bardziej pod kątem wizualnym niż sprzętowym. Dobrze by rowerek był w miarę lekki i miał jak najmniej rzeczy do zepsucia / serwisowania) :D Jeżeli o kasę chodzi to chyba max. 6k.

I tu mały update://

Parę osób poleciło mi Kellys`a i gdy tak mu się przyglądałem, natrafiłem przy okazji na model trail Gibon 30 29". Trochę powyżej 6k no ale ma to coś. Ścigać się nie mam zamiaru, jadąc po równym 30km/h mnie satysfakcjonuje. Czy na rowerze typu trail utrzymanie podobnej prędkości (po równym asfalcie) jest problematyczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozeznanie i nawet wybrałem parę modeli na które mógłbym się skusić ale dostępność zerowa :(

Canyon Stoic 4 
Kellys Gigon 30
Zephir Xtreme 29 
Radon CRAGGER 7.0 MS
NUKEPROOF SCOUT 290 RACE 
DARTMOOR PRIMAL EVO 29 

Może macie namiar na jakieś kontrabandy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...