Skocz do zawartości

[Silnik Bafang] sterownik DP E12.CAN silnik Bafang G120.250.DC bateria Phylion SF-06S konfiguracja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja mam Krossa Trans Hybrid z zestawem BAFANG G120.250.DC/PHYLION SF-06S/BAFANG HMI DP E12.UART i potwierdzam, że poprzez Bafang GO 2.1.3 na Androida da się ustawić limit prędkości i limit prądu (wspomagania) dla wszystkich 4 poziomów. Aplikacja co prawda wspomina coś o tym, że są to ustawienia dla M200 ale mimo to działa.

Aplikację zainstalowałem na starym telefonie, który teraz pewnie posłuży mi jako rozbudowany wyświetlacz do licznika. Najpierw zainstalowałem aplikację "XAPK Installer" która słuzy do instalacji pakietów XAPK, a później pobrałem Bafang GO 2.1.3 XAPK ze strony "APK Pure" i zainstalowałem go przy pomocy poprzedniej appki. Ze względu na to, że nie jest to super wiarygodne źródło pakietów, używam wyczyszczonego, starego telefonu na którym nie mam nic ważnego.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przerabiał ktoś już może zmianę wyświetlacza krossie? (ja mam akurat evado hybrid 1.0). Urwało mi się mocowanie wyświetlacza DP 12.UART i aktualnie jest na trytytkach. Jak będę kupował to chciałbym już coś, co ma więcej funkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 12:46, piotrekkowalski napisał:

Ja mam Krossa Trans Hybrid z zestawem BAFANG G120.250.DC/PHYLION SF-06S/BAFANG HMI DP E12.UART i potwierdzam, że poprzez Bafang GO 2.1.3 na Androida da się ustawić limit prędkości i limit prądu (wspomagania) dla wszystkich 4 poziomów

Ja ustawiam suwakami, ale to absolutnie nic nie zmienia. Po wyjściu z aplikacji znów się wszystko zeruje. Nie wiem jak zatwierdzić ustawienia, tak, zeby zostaly zaprogramowane w rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, iwik napisał:

Przerabiał ktoś już może zmianę wyświetlacza krossie?

Wyświetlacze DZ41 do bafangów u chińczyka są, niby do silników centralnych, ale widziałem jakiś film na yt, że typ założył do hub'a i mu działało, mógłbym zaryzykować te 30$. Widzę 2 wersje z PAS 0-5 i 0-9 - ktos może wie o co chodzi i którą lepiej zamówić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu te ustawienia poziomów wspomagania działają. Niczym się ich nie zatwierdza tylko trzeba wyjść z ustawień zanim się wyzeruje i nic nie grzebać wcześniej. Niestety nie jest tak różowo jak się wydaje i np. Na pierwszym poziomie nie ustawimy wszystkiego na maxa co jest totalną głupotą z uwagi na to iż ja głównie jeżdżę na tym najmocniejszym trybie. Co do dz41 po pierwsze terzeba mieć wersję can bo taką komunikację mają rowery kross i raczej 5 stopniową wersję wspomagania. Ja już taki wyświetlacz w wersji can mam u siebie, niestety z uwagi na awarię opaski w tylnym kole (kross na serwisie silnika błędnie ją założył) nie mogę go w pełni sprawdzić. Jednak rower uruchamia się bez problemu i stan baterii prawidłowy więc myślę że będzie dobrze :-). Kontrast wyświetlacza jest bardzo wysoki co pewnie nieco obciąży baterię ale przyciski chodzą bardzo dobrze. Dam znać jak się sprawuje po jakichś dłuższych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem się dołączyć do tematu. Również mam sterownik z tematu w rowerze Kross hexagon boost i też kombinuje ze zwiększeniem limitów prędkości. O ile przez apke bafang go 2.1.3 da się edytować moc i limity na poszczególnych poziomach, to i tak da się tam podnieść limitu 25km/h. Czy komuś się już udało to zrobić? Ewentualnie jak zmienić w systemie wielkość koła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dz41 (can). Potwierdzam, że działa z evado hybrid 1.0. 

Bafang go 2.1.3 niestety u mnie nic nie zmienia na stałe w limitach prędkości. Mogę jeszcze na innym tel. spróbować ewentualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie kupiłem krossa z bafangiem i mam panel sterujący DP E12.CAN i mam problem. a mianowicie nie wiem jak włączyć bluetooth dioda powinna się świecić a nie świeci, nie mam pojęcia co jest nie tak, jak to powinno wyglądać, jak to uruchomić. jeśli kto coś wie to proszę o pomoc. z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 17:39, Klimas70 napisał:

Witam serdecznie kupiłem krossa z bafangiem i mam panel sterujący DP E12.CAN i mam problem. a mianowicie nie wiem jak włączyć bluetooth dioda powinna się świecić a nie świeci, nie mam pojęcia co jest nie tak, jak to powinno wyglądać, jak to uruchomić. jeśli kto coś wie to proszę o pomoc. z góry dziękuje i pozdrawiam

Po pierwsze musisz zainstalować na telefonie aplikację Bafang Go. Następnie uruchomić ją i kliknąć u góry ekranu ikonkę bluetooth. Przy włączonej baterii urządzenia parują się automatycznie. Nie wprowadzałem rozmiaru kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś ma coś nowego, jakieś spostrzeżenia, w temacie ustawień limitów przy pomocy DZ41? Może komuś udało się ustawić rozmiar koła albo limit prędkości tylko przy użyciu wyświetlacza DZ41. W moim rowerze ma zwykły DP E12.CAN bez bluetooth, chętnie zamienię na inny z możliwością zmiany ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...