Skocz do zawartości

[3500 zł] MTB Rockrider Expl 540 vs Indiana X-Pulser 6.9


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tym razem szukam MTB do górnej granicy 3500 podwyższyłem swój budżet dla lepszego osprzętu i powietrznej amortyzacji. Wcześniej myślałem o expl 520 vs indiana 5.9. 
Obecnie rozważam:

Rockrider EXPL 540

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414?mc=8607120&c=Niebieski_Turkusowy

INDIANA X-Pulser 6.9 M19 29

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m19-czarny-brazowy-r21

Oba w tej samej cenie 3500 zł. Expl 540 w tej chwili niedostępny, ale gdzieś czytałem, że pod koniec maja ma być dostawa. 
Może macie inne propozycje? Nie upieram się przy tych modelach, wydały mi się w tej cenie rozsądne. 
Mój wzrost 179, waga 84. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na napędzie:

30 (max. 32) i 11-46 a 36/26 i 11-36. Jeżeli wystarczy Ci najtwardsze przełożenie (wg mnie nie nadaje się do rekreacyjnej jazdy po łatwym terenie), które oferuje Expl to wybór jest oczywisty i udaj się do Decathlonu.

Expl da Ci równocześnie możliwość podjazdu pod większe górki.

Jest jeszcze znacząca różnica w wadze, ale wg mnie w pierwszej kolejność określ swoje potrzeby odnośnie napędu.

 

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinkiNie zależy mi na szybkiej jeździe po płaskim, wiadomo czasami będą dojazdy po asfalcie czy mieście ale nie potrzebuje rozwijać dużych prędkości raczej zależy mi bardziej na lekkich przełożeniach do lasu i trudniejszego terenu. Myślisz, że to może być mało do dojazdów z prędkością max 30 km/h?

Ale i tak właśnie się dowiedziałem, że dostawa expl 540 dopiero 28.07, i z deca pozostaje mi wybór expl 520 z dużo gorszym osprzętem lub szukanie czegoś innego. 

 

Edytowane przez BogoPitca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślisz, że to może być mało do dojazdów z prędkością max 30-35 km/h?

Przy korbie 30 to mało, bo żeby uzyskać prawie 34 km/h kręcisz z kadencją 90 obr./min co wg mnie na płaskim za dużo.

Przy korbie 32 to odpowiednio 84, a przy napędzie 36x11 to tylko 75. 

Jeżeli to Ci nie przeszkadza to zdecydowanie Expl 540 jest lepszym wyborem. Przy Expl 520 sytuacja już jest odwrotna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...