Skocz do zawartości

[2000-2500] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :D 

Rozglądam się za jakimś rowerem (myślę że MTB) do jazdy zarówno z domu do pracy czy do sklepu jak i zjeżdżania z górek i wyjeżdżania pod górę, kamienie, żwir, trawa i co tam jeszcze natura dała. Na rowerze jeżdżę dość często i sporo, więc fajnie by było gdyby taki rower wytrzymał przynajmniej te 2-3 sezony. Waga ~97kg wzrost ok. 180cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Decathlonowy ST540. Chociaż ostatnio rzucił mi się w oczy https://www.marinbikes.com/pl/bikes/eldridge-grade-1 to chyba jakiś nowy model w ich ofercie gdyby kosztował te 2-3 stówki mniej to moim zdaniem nie miałby większej konkurencji w tym budżecie. Fajny rower porządnej marki z dożyw. gwar. na ramę a i osprzętowo nie odstaje od markeciaków w tej cenie, fajna geometria do takiej jazdy o której piszesz przypomina trochę Roam'a Gianta. Do tego masz punkty montażowe na stopkę, bagażnik, błotniki także w mieście spiszę się bez problemu o terenie nie wspominając.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem fanem Octalinka mam wrażenie że ten standard się zupełnie nie przyjął plus 3 rzędowy napęd w MTB to delikatnie mówiąc archaizm spotykany już właściwie tylko w najtańszych marketowych rowerach. Poza trochę lepszymi manetkami i hamulcami nie ma znaczących różnic moim zdaniem rama i geometria jest tutaj ważniejsza. ;)

Do tego jeśli chodzi o serwis czy gwarancję to trzeba sobie jasno powiedzieć że w przypadku Lazaro raczej trzeba się nastawić na dłubanie samemu albo robienie wszystkiego odpłatnie także nie piałbym tak z zachwytu. Cena roweru to nie tylko klamoty ale też obsługa pozakupowa dlatego też osobiście wolałbym oba w.w. od Lazaro.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz 29" to szukaj innego roweru może ostatecznie tego Lazaro. Jest też https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-500-29/_/R-p-330628?mc=8615848 ale korba z blatem 30T to tak trochę słabo do miasta, podjedziesz pod każdą górkę ale będzie problem żeby się rozpędzić o zjazdach nie wspominając. ;) Natomiast rzymierzyć się nie zaszkodzi to nic nie kosztuje, może akurat podejdą ci takie lekkie przełożenia.

Możesz też pomyśleć o jakimś Crossie, do niedawna królem opłacalności za te ~2k. był Riverside 900 ale już niedostępny i nie wiem czy wróci, może Unibike Flash.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pimpeksadelko napisał:

i serio myślisz, że przeciętny użytkownik tego roweru odczuje czy jest 48 czy 44 zębatki ? :)))

Myślę, że faktycznie nie odczuję bo nie będzie używał blatu niezależnie od tego czy to jest 44 czy 48. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...