Skocz do zawartości

[do 5000 zł] Cross dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądam się za rowerem dla mojej dziewczyny (170 cm wzrostu).

Przeznaczenie to w większości jazda po lasach, ścieżkach, czasem po ulicach o niskim natężeniu ruchu na terenach konurbacji Górnośląskiej.

Zależy mi na tym, aby polubiła jazdę na rowerze. Aktualnie jeździ na ponad dwudziestoletnim stalowym Giantcie, który dostała po bracie i tak czasem jeździ od lat...

Byliśmy w kilku sklepach rowerowych w okolicy i wpadł jej w oko Trek:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/marlin/marlin-5/p/34587/?colorCode=greydark  - tego pokazał nam sprzedawca

chociaż ja bym wybrał model wyżej ze względu na wyższą klasę napędu marlin 5 to altus 2x8, a marin 6 to deore 1x10. Innych różnic między tymi modelami nie widzę. Cenowo różnica wynosi 500 zł, więc do przyjęcia.

Jedyne nad czym się zastanawiam to czy ilość przełożeń będzie dla Niej wystarczająca, ponieważ dopiero ją wprowadzam w uroki tego sportu. Obawiam się czy przy większych podjazdach nie zabraknie jej kasety w tej deorce.

Ewentualnie czy zaproponujecie coś innego w okolicach tej ceny, z podobnym osprzętem.

Mam jasno sprecyzowane, że rower ma być "dobry, ładny", a ja dodatkowo szukam kompromisu między jakością i ceną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku jest rower, który jej się spodobał. 😉

Rzucę okiem na Liv Rove, Giant Roam już przeglądałem.

Nawet w sklepie byliśmy go obejrzeć, ale sprzedawca nie chciał nam go pokazać. Za to mocno namawiał na KTM i Unibike. 

Mówił, że Roam to nie opłacalny zakup. Prawdopodobnie rozmiaru nie miał, niestety tym zachowaniem raczej mnie zniechęcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Po wielu trudnych rozmowach i próbie zrozumienia definicji "ładny" wybór padł na rower Liv Rove 3 DD.

Na ten moment dziewczyna jest zadowolona, co mnie bardzo cieszy. Zdążyłem lekko osiwieć słuchając o jej nowym rowerze.

Temat można zamknąć. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...