Skocz do zawartości

[3000-4000] fitness damski


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Co byście wybrali jako rower do miasta/treningowy?

Marin Kentfield ST2 czy moze Trek FX-2 stagger

Wybór mocno ograniczony przez dostępność sprzętu, np specialized sirrus X2 nad którym myślałem nie do dostania.

Z góry dzięki za pomoc.

Edit:

@chudzinki dzięki za uwagi. Rower dla kobiety 160cm, 60 kg z sztywnym widelcem do poruszania się po mieście z w miarę wygodną dla pleców pozycją. Ewentualnie również po równej nawierzchni nieco szybsza jazda w stylu treningu cardio.

Edytowane przez bellic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu fitness, miejski czy treningowy (może trekkingowy?)? Gdzie masz zamiar jeździć? Wzrost? Waga?

W Marinie będziesz bardziej wyprostowana, bo on nie jest raczej przeznaczony do szybkiej jazdy. W Treku musiałabyś kombinować z mostkiem i/lub kierownicą żeby uzyskać tak wyprostowaną pozycję, ale on z kolei jest właśnie typowym fitnessem.

W Marinie podobnym rowerem do FX 2 jest np. https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-fairfax-st-2

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Fairfax'a ale Tourney w rowerze za 3 klocki mi się nie podoba. Nie żeby w pozostałych opcjach były cuda techniki ale już miałem tą przerzutkę i słabo działała ;D

Na papierze Trek chyba lepszy się wydaje aczkolwiek nie wejdą tam opony powyzej 38. A w swoim muirwoods bardzo wygodnie mi się jezdzi na szerszych gumach.

Pytanie czy te rowery tak odbiegają pozycją? Bo jak patrzeć na porównanie siodło-kierownica to dosyć podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z geometrii dobry nie jestem, ale tak duże różnice jak między FX a Kentfield widzę. Zdjęciami nie ma się co sugerować. Fairfax rzuciłem tylko dla zobrazowania. A co Ci nie pasuje w Muirwoods? Bo jeżeli lubisz miękko pod tyłkiem jak piszesz, to fitnessy mogą Ci nie podejść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupuje dla Żony więc ta rura musi być odrobinę niżej. I trochę w ciemno biorę próbując coś sensownego wybrać. Na oko Stinson wygląda najlepiej i pewnie by się najbardziej podobał ale tam już jazda z prostymi plecami więc tylko powolne poruszanie się po ścieżkach :D

I szukam czegoś pomiędzy, nie specjalnie sportowa pozycja no ale tez nie jak w stinsonie. I z poszukiwań ograniczonych tym co jest dostępne do zamówienia wylądowały te dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem... A jesteś pewny, że żona chce taki rower? Musisz chyba z nią uzgodnić jaką pozycję bardziej preferuje, chyba, że chcesz ją postawić przed faktem dokonanym? Tylko czy to dobry pomysł... Fajny i w miarę lekki cross z powietrznym amortyzatorem i prostym napędem https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-300795

Zwykle nie proponuję crossa jeżeli ktoś chce rower na miasto, ale po pierwsze dałeś linki do dwóch przeróżnych rowerów, po drugie ten jest dostępny, a po trzecie to może się spodoba 😉.

Ale jeżeli to faktycznie ma być:

1 godzinę temu, bellic napisał:

nieco szybsza jazda w stylu treningu cardio.

to z wszystkich powyższych zdecydowanie Trek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Musisz chyba z nią uzgodnić jaką pozycję bardziej preferuje, chyba, że chcesz ją postawić przed faktem dokonanym

No właśnie ma to być niespodzianka :D

Ale chyba faktycznie komfort będzie istotny więc pewnie najwygodniejszy będzie Kentfield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...