Skocz do zawartości

[ochrona korby] Folia na ramionach, ma ktoś?


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam korbę XT i jest ona już dobrze zmęczona. Otarcia, ale też dużo uderzeń kamieni. Brzydko wygląda, postanowiłem przy najbliższej wymianie napędu zmienić też ramiona na nowe. Kupiłem już nakładki na końcówki ramion firmy PRO, zastanawiam się jednak nad zabezpieczeniem samych ramion folią bezbarwną. 

Czy używał ktoś z Was takich naklejek dłuższy czas i jest w stanie napisać kilka słów na ich temat?

Przykład jakie rozważam:

https://allegro.pl/oferta/naklejki-ochronne-na-ramie-korby-super-strong-6732522741

 

A może powinienem pomyśleć o jakichś innych?

 

Pozdrwerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wycinałem sam. Nie jest to trudne, ale trzeba mieć nożyk, linijkę i cyrkiel tnący.

Co do ochrony, to nawet to działało, ale raczej przygotuj się zmianę co rok. Folia magicznie nie odpycha buta, więc i folia będzie się niszczyła.

Właśnie z tego względu, lepiej wyciąć samemu chociażby z Oracal Oraguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w slx mam teraz w xt. W korbie Slx przejechane miałem ok 8 tys km zanim pękło ramie . Folie zmieniałem ok raz do roku bo była zwykle porysowana od kamieni itd.. Ramiona korby po czterech latach jak nowe. Zamiast kupować takie naklejki idź do zakładu gdzie odklejają samochody, scinki powinieneś dostać za darmo , wytniesz jak chcesz i ładnie to dopasujesz do ramion 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...