Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] Rock Shox Recon - stery tapered


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, odrazu napiszę że jeśli wypowiem się lekko chaotycznie to trochę z wkur…ekhem,

Posiadam Polygona Xtrade 6, kupiłem sobie do niego amorka powietrznego, byłem przekonany że rura sterowa jest tapered, okazało się że nie jest, mimo że rama jest…

Co zrobić w takim przypadku?  Czy takie stery dadzą radę? 
 

https://allegro.pl/oferta/stery-accent-hsi-air-taper-1-1-8-1-5-zs44-zs56-10563066396

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzejkiBejki Te stery accenta co podlinkowałeś w pierwszym poście też są redukcyjne i nieco lepiej wykonane niż neco. Niemniej jednak polecałbym wymianę widła jeśli jest możliwość gdyż w przypadku rury prostej korona jest inaczej profilowana i wygląda trochę dziwnie w połączeniu z główką ramy tapered.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Ogólnie to właśnie nie dopieściłem szczegółów, bo najzwyczajniej w świecie byłem wkur… no :D  wymieniam widelec i widelec jest tapered, rama też pod takie cuda podchodzi, problemem jest to że w ramie są jakieś reduktory na prostą rurę, i z takim widelcem przyszedł do mnie rower, okazuje się że rama jest 44/56 także całe stery do wymiany żeby wszystko działało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się pokiełbasiło albo wyraziłem się niejasno, XCR który (jeszcze) jest w rowerze ma prostą rurę sterową, rama jest 44/56 więc wydaje mi się że w ramie obecnie są stery z „redukcjà” aby obecny amorek się trzymał, czyli podejdzie tapered, recon też jest tapered, dlatego też kupiłem stery które podlinkowałem  kupiłem, muszą działać, teraz tylko wybić stare miski, zamontować nowe i cyk. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była by taka możliwość ale jest pewien problem, polygon postawił na wiankowe łożyska sterowe, niestety.. ale w sumie to 100zł a daje dość mocnego upgrejda, stery już są w komplecie z łożyskami maszynowymi typu „kartridż” także wcale mi to jakoś mocno nie przeszkadza że musze wymienić stery, może być trochę zabawy z wybijaniem starych misek ale cóż, błąd amotora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...