Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] Rock Shox Recon - stery tapered


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, odrazu napiszę że jeśli wypowiem się lekko chaotycznie to trochę z wkur…ekhem,

Posiadam Polygona Xtrade 6, kupiłem sobie do niego amorka powietrznego, byłem przekonany że rura sterowa jest tapered, okazało się że nie jest, mimo że rama jest…

Co zrobić w takim przypadku?  Czy takie stery dadzą radę? 
 

https://allegro.pl/oferta/stery-accent-hsi-air-taper-1-1-8-1-5-zs44-zs56-10563066396

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzejkiBejki Te stery accenta co podlinkowałeś w pierwszym poście też są redukcyjne i nieco lepiej wykonane niż neco. Niemniej jednak polecałbym wymianę widła jeśli jest możliwość gdyż w przypadku rury prostej korona jest inaczej profilowana i wygląda trochę dziwnie w połączeniu z główką ramy tapered.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Ogólnie to właśnie nie dopieściłem szczegółów, bo najzwyczajniej w świecie byłem wkur… no :D  wymieniam widelec i widelec jest tapered, rama też pod takie cuda podchodzi, problemem jest to że w ramie są jakieś reduktory na prostą rurę, i z takim widelcem przyszedł do mnie rower, okazuje się że rama jest 44/56 także całe stery do wymiany żeby wszystko działało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się pokiełbasiło albo wyraziłem się niejasno, XCR który (jeszcze) jest w rowerze ma prostą rurę sterową, rama jest 44/56 więc wydaje mi się że w ramie obecnie są stery z „redukcjà” aby obecny amorek się trzymał, czyli podejdzie tapered, recon też jest tapered, dlatego też kupiłem stery które podlinkowałem  kupiłem, muszą działać, teraz tylko wybić stare miski, zamontować nowe i cyk. :D 

Edytowane przez DzejkiBejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była by taka możliwość ale jest pewien problem, polygon postawił na wiankowe łożyska sterowe, niestety.. ale w sumie to 100zł a daje dość mocnego upgrejda, stery już są w komplecie z łożyskami maszynowymi typu „kartridż” także wcale mi to jakoś mocno nie przeszkadza że musze wymienić stery, może być trochę zabawy z wybijaniem starych misek ale cóż, błąd amotora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...