Skocz do zawartości

[5000 zł] Używana Koga Kimera - czy to dobry sprzęt ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, przymierzam się do zakupu używanej szosy. Ostatni wpadła mi w oko fajna Koga Kimera na Ultegrze. Kiedyś miałem okazję przejechać się na podobnym egzemplarzu, tylko w wersji prestige - i miałem niesamowicie dobre wrażenia z jazdy. 

Szukam czegoś w budżecie 5k zł i patrząc na osprzęt - zwłaszcza, że mam tutaj ultergre 6800 +  koła dt swiss R20 dicute no i oczywiście karbon - wydaje mi się, że jest to bardzo dobra okazja, ale niestety nie jestem ekspertem. 

https://allegro.pl/oferta/rower-szosowy-koga-kimera-shimano-ultegra-r58-11591576163

Czy jesteście w stanie mi coś doradzić, patrząc na techniczne aspekty, jak i na stan osprzętu ze zdjęć ? 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc okazji tam nie widać. Kilkunastoletnia rama i chińska kierownica o parametrach i gięciu jakiego się już dawno nie stosuje. Jeśli chodzi o napęd to korba nie jest jakoś bardzo zużyta ale już "napoczęta". Koła teoretycznie spoko (też nie wiadomo w jakim stanie) ale brałbym tu pod uwagę, że jednak jest tam 16/20 szprych i 15XXg więc delikatnie mówiąc nie jest to pancerny zestaw a rower w takim rozmiarze to sprzęt dla dość wysokiego gościa, który 60kg raczej nie waży. Do tego jest to koga, nie trek/spec/bianchi więc nie ma sensu porównywać jej ceny z popularnymi czy pożądanymi na rynku markami. Bierz też pod uwagę, że późniejsza odsprzedaż będzie praktycznie niemożliwa (zresztą to ogłoszenie też już się kilka miesięcy przewija). Jeśli mam być szczery to na pewno bym tego nie kupił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Delikatnie mówiąc okazji tam nie widać. Kilkunastoletnia rama i chińska kierownica o parametrach i gięciu jakiego się już dawno nie stosuje. Jeśli chodzi o napęd to korba nie jest jakoś bardzo zużyta ale już "napoczęta". Koła teoretycznie spoko (też nie wiadomo w jakim stanie) ale brałbym tu pod uwagę, że jednak jest tam 16/20 szprych i 15XXg więc delikatnie mówiąc nie jest to pancerny zestaw a rower w takim rozmiarze to sprzęt dla dość wysokiego gościa, który 60kg raczej nie waży. Do tego jest to koga, nie trek/spec/bianchi więc nie ma sensu porównywać jej ceny z popularnymi czy pożądanymi na rynku markami. Bierz też pod uwagę, że późniejsza odsprzedaż będzie praktycznie niemożliwa (zresztą to ogłoszenie też już się kilka miesięcy przewija). Jeśli mam być szczery to na pewno bym tego nie kupił

 

dzięki wielkie za odpowiedź! W takim razie też odpuszczę - będę polował na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...