Skocz do zawartości

[Szosa] Triban RC500 vs Huragan 3


Lukasz331

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pojawiła się okazja do nabycia nowego Rometa Huragana 3 2021 rozmiar 47 cm na przecenie (w cenie nowego Tribana RC500). Różnice jakie mi się rzuciły na korzyść Rometa to :

- W pełni karbonowy widelec - Triban jedynie widełki

-Zwężana główka ramy

-Hamulce szczękowe Sory - zamiast mechanicznych tarczówek w Tribanie

-Lepsze opony

 

Według mnie na niekorzyść:

-Węższe opony - 25C - Triban 28C 

-Bardziej agresywna geometria ramy 

-Kaseta 11-28 - w Tribanie 11-32

 

Inne:

-Wewnętrzne prowadzenie linek (to podlega dyskusji co dla kogo jest wygodniejsze)

 

Romet dostępny online w moim rozmiarze, na Tribana musiałbym jeszcze poczekać (widzę, że dorzucają po kilka sztuk co kilka dni). 

Pytanie - czy brać tego Rometa na początek przygody z szosą, mimo, że ma bardziej agresywną geometrię ramy? No i malowanie biało-czerwone mniej mi się podoba od tego Tribana, ale to do przeżycia. Triban ma dosyć łagodną geometrię i widziałem wiele opinii, że na początek jest super, byłem zdecydowany go kupić. 

PS. Nawiązując do tego mojego wątku 

 oraz tego 

 gdzie jest geometria Rometów, to chyba jednak nawet ta S/47cm może być na mnie za duża przy 166 cm i 74-76 przekroku 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem jeszcze takiego Krossa Vento 4.0 na Tiagrze, rocznik 2019 z tego co wydedukowałem - od 2020 już Vento 4.0 ma tarczówki. Jeszcze rok na gwarancji, nie wiem jaki przebieg, niby oklejony folią, ale korba jakaś zmęczona i obdrapana. 

https://www.olx.pl/d/oferta/szosa-kross-vento-4-0-CID767-IDNzKBt.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

W moim rozmiarze, cena jak za tego nowego Huragana i Tribana, ale jakoś specjalnie nie zależy mi na Tiagrze, w dodatku to rocznik 2019 i 3400 zł wydaje mi się jednak za dużo za tą szosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "inna rozmiarówka", każdy model ma taką jaką ma i nie istnieje żaden standard w tej kwestii. 

Tak się składa, że przed napisaniem tamtego posta sprawdziłem geo w katalogu z 2019. Ten rower ma 543mm poziomej i 160 główki ramy. Nie dość, że długość na 175+ to jeszcze będziesz wisiał na rurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...