Skocz do zawartości

[Mostek] Upgrade Giant Fathom 2 29 2021


Wiadro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zrobić mały upgrade roweru. Rower użytkuje na lokalnych miejscówkach i na singlach nad Smrkiem. Generalnie mam wrażenie, że Fathom jest na mnie trochę za duży (rozmiar L). Mam 181cm wzrostu, ważę 75kg. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy wymiana mostka o długości 50mm na jakiś krótszy np. 31-35mm w ogólnym bilansie poprawi mój komfort jazdy? Ewentualnie czy polecacie jakieś inne upgrade'y w kierunku poprawy zwinności tego roweru pode mną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Imar napisał:

Myślę że nie jest to gra warta świeczki. Jeśli fabrycznie siedzi tam kierownica 780 zastanowiłbym się nad skrócenie jej. Jak masz siodło ustawione? Możliwe że dobrym pomysłem będzie przybliżenie siodła do kierownicy.

Regulacja siodełka nie służy do zmniejszania/ zwiększania odległości od kierownicy. To nie jest metoda na za długi rower.

Każdy ma jakieś swoje preferencje, ale sugerowanie tego jako rozwiązania to poroniony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wróżką. Napisałem tak bo może autor tematu ma siodło przesunięte maksymalnie do tyłku. A swoją drogą to ciekawe co mówisz. Na wielu filmach z udziałem bike fiterów można usłyszeć że w taki sposób można skrócić rower. Po cholerę podziałka na prętach siodła? Po cholerę nowe siodła z większym zakresem regulacji przód-tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie wiem co Twoje argumenty mają do mojego stwierdzenia.

Napisałem że siodełka przód/ tył, nie przesuwa się w celu zmiany odległości od kierownicy. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Imar napisał:

W takim razie musisz popracować na techniką.

To na pewno :)

Jako, że większość wpisów odnosi się siodła spróbuję doprecyzować. Jazda na siodle raczej mnie nie interesuje. Jest stabilnie. Nie zwracam na to za bardzo uwagi. Mam porównanie do innych rowerów w rozmiarze M i kołach 29. Lepiej mi się śmigało na troszkę mniejszym.
Jestem na granicy rozmiarów i wziąłem rozmiar L bo nic nie było w sklepach a teoretycznie pasował. Wracam do zajawki trail/enduro ale kupiłem sztywniaka zamiast fulla bo czasem jeżdżę z córką na foteliku. Za rok kupię pewnie coś lepszego do enduro bo jednak trochę pojeździłem przez ostatnie pół roku. Sztywniaka też potrzebuję na okoliczne miejscówki oraz jazdę po mieście, ścieżkach, łatwych singlach, do jazdy z dzieckiem. Dlatego zanim ogarnę sprzedaż i wymianę Fathoma na coś podobnego ale mniejszego, pomyślałem, że jednak uda mi się tanim kosztem zrobić niewielki upgrade pode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to cokolwiek zmieniło. Po prostu rama jest duża, a co za tym idzie rozstaw kół. 

Zmiana mostka zmieni tyle, że przez pierwsze 10 min rower będzie się zachowywał bardziej nerwowo, a potem się przyzwyczaisz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skom25 napisał:

Wątpię żeby to cokolwiek zmieniło. Po prostu rama jest duża, a co za tym idzie rozstaw kół. 

Zmiana mostka zmieni tyle, że przez pierwsze 10 min rower będzie się zachowywał bardziej nerwowo, a potem się przyzwyczaisz i tyle.

Czyli więcej minusów niż plusów? Oszukiwałem się, że obędzie się bez wymiany roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem. No ale skoro nie jeździsz na siodełku, czujesz że cały rower jest duży, to co Ci da skrócenie mostka o te 15mm?

W Twoim przypadku zmieni się reakcja na ruch kierownicą, ale tylko na chwile, bo zaraz się przyzwyczaisz i będziesz wykonywał mniej gwałtowne ruchy.

Trochę jakbyś miał duży samochód, narzekał na manewrowość i próbował to skorygować bardziej bezpośrednim przełożeniem kierownicy i podsunięciem fotela. Nic Ci to nie da, bo samochód wymiarów nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...