Skocz do zawartości

[Napęd] Problem przy trenażerze DD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Z góry napiszę, że jeśli zły dział to przepraszam.

Mój problem jest następujący zakupiłem jakiś czas temu trenażer Direct Drive, konkretnie Tacx Flux S Smart. Do trenażera zakupiłem identyczną kasetę jak w szosie, żeby się nie bawić w podmianki, tj. 11 rzędową 105. Generalnie kaseta bez wpiętego roweru chodzi bez zarzutów, natomiast po wpięciu roweru zaczynają się kłopoty, a mianowicie przerzutki zaczynają chodzić dużo gorzej, łańcuch jakby „ciężko” przeskakiwał (mało płynnie) z tyłu na kasecie i dodatkowo pojawia się dziwny dźwięk jakby delikatnego stukania/szorowania, ciężko to określić.

Nie wydaje mi się żeby problem był przez złe zamontowanie kasety - zrobiłem to dosyć starannie. Na kasecie w rowerze wszystko chodzi dużo płynniej i nie pojawia się wyżej wspomniany dźwięk.

Czy ktoś wie w czym mógłby być problem? Czy to może być coś związanego z łańcuchem, może jednak z kasetą?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trenażery DD mają to do siebie że nie każdy rower pasuje plug and play i czasami jest wymagane doregulowanie lekko przerzutki czy to przez samą śrubę baryłkową czy w skrajnych przypadkach nawet trzeba kombinować z zasięgami przerzutki. Czasami może być tak, że jeżeli dajesz używany ale nie wyciągnięty łańcuch na nową kasetę to przez jakiś czas to będzie gorzej chodziło bo zestaw musi się ułożyć ale wydaje mi się, że jak się pobawisz trochę baryłką to będzie idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kaseta nowa, zużyta, a może w rowerze była zużyta i przerzutki pod nią ustawione a na nowej w trenażerze nie działa precyzyjnie, łańcuch wyciągnięty itp.

2. podkładki pod kasetę dobrze zamontowane?

3. Jeśli problemu nie rozwiązuje regulacja naprężenia linki od przerzutki to raczej wina montażu lub (w co wątpię) wadliwego trenażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...